Odborníci navrhujú predĺžiť lockdown o sedem dní a prísnejšie opatrenia

Konzílium odborníkov navrhlo predĺžiť lockdown o sedem dní do 16. decembra, zvýšiť intenzitu kontrol zákazu vychádzania taktiež aj OTP režim vo vlakoch a diaľkových autobusoch

Odborníci navrhujú novinku, a to OTP režim vo vlakoch a diaľkových autobusoch, nakoľko pri nich dnes neplatia žiadne obmedzenia. Ak by návrh konzília prešiel vládou, do vlaku či diaľkového autobusu by nesmel ísť človek bez testovania, očkovania či ak neprekonal ochorenie.

Zníženie mobility je podľa Konzília odborníkov najúčinnejším krátkodobým nástrojom na spomalenie šírenia ochorenia Covid-19.

Epidemická situácia sa na Slovensku 10 dní od zavedenia lockdownu viditeľne nezlepšila. Priemerné denné prírastky sa držia nad úrovňou 10-tisíc pozitívnych testov, počet hospitalizovaných pacientov s ochorením Covid-19 osciluje okolo úrovne 3 400 a oproti minulému týždňu sa počet úmrtí zvýšil o 38 percent.

Zlepšenie situácie s poklesom nových prípadov bolo podmienkou pre postupné uvoľňovanie opatrení pre osoby, ktoré sú plne zaočkované proti ochoreniu Covid-19, alebo toto ochorenie v posledných 180 dňoch prekonali.

Súvisiace články

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info

Cookies