Operácia „Spoločná zodpovednosť“by sa mala volať skôr „Spoločná sranda“, alebo „Spoločná obsedantno-kompulzívna porucha“

Priatelia, naša armáda, nech jej levia bohyňa vojny Sachmet dá viac takých vojvodcov ako má, tak naša armáda začala operáciu „Spoločná zodpovednosť“. Neviem kto vymýšľa tieto mená, ja by som napríklad bol aj za názov „Spoločná sranda“, alebo „Spoločná obsedantno-kompulzívna porucha“, aj keď uznávam, že ten druhý názov je trochu dlhý a bežný príslušník armády si nemá šancu ho zapamätať.

Na druhej strane – priemerný psychiatrický pacient je tu ako doma a pri oháňaní sa strategickými a taktickými pojmami, ktorým aj tak nerozumie, by plynulé vyslovenie názvu takejto operácie zapôsobilo na poslucháča impozantne a vzbudilo by dôveru. Lebo nič iné tu už nemá potenciál na vzbudenie dôvery. Poďme však k meritu veci.

Príslušníkov armády požiadam, aby ďalej nečítali, lebo to, čo bude nasledovať by mohlo u nich vzbudiť negatívne emócie smerom k ich novo a samo-vymenovanému vrchnému veliteľovi a podotýkam, v žiadnom prípade nie ceremoniálnemu. Určite nie. Je to totiž „Otec bojiska a stratégie“, ktorému vôbec neprekáža fakt, že má vraj modrú knižku. Pozrime sa teda, čo „Otec bojiska a stratégie“ (ďalej len OBaS) povedal včera: vraj tí, ktorí sa dajú testovať a budú mať negatívny test, nebudú obmedzovaní… Pravdu povediac, ja ani netuším, čo OBaS povedal, lebo tej jeho tlačovke som vôbec nerozumel a nie len ja, ale ani nepoznám nikoho, kto jej rozumel. Zlé jazyka tvrdia, že jej nerozumel ani OBaS, ale to sa mi nezdá. Síce nerozumiem ako, ale zistil som, že OBaS rozumie všetkému. Už sa teším, keď pod jeho vedením začne Slovensko stavať veľký hadrónový urýchľovač častíc, samozrejme väčší ako je v CERNe. Nedajboh, aby sme neboli pod jeho vedením prví!!!

Tlačovku som ale pozeral pozorne, v pozore (keď už je v tom aj tá armáda a ja som major v zálohe) a s úsmevom na perách. Ten úsmev je dôležitý, lebo som vraj vyzeral, ako idiot. Dnes som tlačovku OBaS počúval v aute. Poňal som podozrenie, že je to trochu iné, ako včera… Skoro opačné…?! Kde je chyba? Určite vo mne. OBaS totiž povedal – „Negatívny nemusí byť zdravý…“ Tak tomu som rozumel aj bez toho, aby som stál v pozore. Len mi to nejde nejako dokopy s tým, čo OBaS povedal včera. Lebo ešte predtým povedal, že to testovanie v rámci operácie Púštna búrka, či ako sa to vlastne volá, bude na 2 x. Aby sme druhý raz zachytili tých, čo boli zdraví prvý raz a možno ochoreli a tým, ktorí boli zdraví už aj prvý raz potvrdili, že sú zdraví aj druhý raz a teda, že pred týždňom nemali v sebe žiadnu hnusobu. Nerátam samozrejme brokolicu a hlávkový šalát, lebo väčšiu hnusobu nepoznám. Tak si to teda zrekapitulujme. Keď prvý týždeň zistíme, samozrejme po testoch, že sme negatívni, neznamená to, že sme zdraví – lebo ten vírus už môžeme mať, ale ešte nezabral! Ak sme druhý týždeň negatívni, čo vlastne zistíme…

A tu začína pre mňa územie chaosu a anarchie. Lebo logicky mi vychádza, že druhý týždeň zistíme, že pred týždňom sme boli zdraví. To však neznamená, že sme zdraví po druhom teste. Ako sme na tom boli v čase druhého testu, to by sme zistili až o týždeň, teda pri treťom teste. Všímate si ten týždňový posun, však? No, a tu ma prepadol až morbídny strach! Nikde som nikoho nepočul, že by malo byť aj tretie kolo testov! Táto ľahkovážnosť hraničí so sabotážou a reálne je ohrozené zdravie národa. Nehovoriac o tom, že ani po treťom kole nikto, podotýkam nikto(!!!) nebude vedieť, ako na tom je. Áno, tí inteligentnejší z vás už vedia – potrebujeme aj štvrté kolo! Načo?, pýtajú sa menej inteligentní. Povieme im to. Predsa na to, aby sme vedeli, ako sme na tom boli v čase tretieho kola testovania, hlupáci! Iba provokatér sa opýta na úplne jasnú vec – potrebujeme aj piate kolo? My to už vieme. Pokiaľ to nevie OBaS, prepošlite mu tento textík.

Verím tomu, že v Trnave nie je len jedna malá firmička s dlhom v sociálnej poisťovni. Pokiaľ by dlh nebol, vyrobíme ho. Takýchto firmičiek budeme potrebovať viac, milí priatelia. Lebo, tí bystrejší z vás už pochopili, že budeme potrebovať desiatky miliónov testovacích súprav! A nech mi nikto nehovorí, že táto operácia by sa mala volať inak, ako „Spoločná obsedantno-kompulzívna porucha“!!!

P. S. Pýtam sa už štvrtý raz. Nevie niekto, kde sa podel hlavný hygienik Mikas?

Vážené médiá, venujte sa ozajstným obetiam Covid-u. Obetiam neschopnosti tejto vlády dostať pomoc k ľuďom

Súvisiace články

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info

Cookies