Ozbrojené sily budú na požiadavky krízových štábov reagovať rýchlejšie. Spúšťajú centrum riadenia operácie Corona

Ozbrojené sily SR (OS SR) spúšťajú Spoločné operačné centrum na riadenie operácie Corona. Malo by to zvýšiť ich schopnosť rýchlo reagovať na požiadavky vlády a ústredného či permanentného krízového štábu.

Využijú tak svoju jedinečnú spôsobilosť plánovať a riadiť komplexné a dlhotrvajúce operácie. Všetky čiastkové operácie a jednotlivé úlohy, akými sú odber vzoriek v operácii Karusel, zabezpečenie karantenizovaných osád v operácii Umbrella, či preprava osôb a materiálu nasadením techniky v operácii Kuriér, sa stávajú súčasťou celkovej operácie ozbrojených síl Corona.

SPRÁVA DŇA: Otvoria sa ďalšie obchody a služby

Zámerom náčelníka Generálneho štábu OS SR Daniela Zmeka je zabezpečiť jednotné a koordinované velenie nasadeným silám v operáciách, ktoré realizujú od začiatku núdzového stavu. Plánovanie a riadenie operácií rozsiahlych celkov je jednou z oblastí, ktoré v bežných podmienkach preverujú rôznymi formami štábnych nácvikov a cvičení. „Naše skúsenosti získané výcvikom sa odzrkadľujú na rýchlom a efektívnom plnení úloh na spomalenie šírenia ochorenia Covid-19, ktoré od nás verejnosť právom očakáva,“ uzavrel Zmeko.

V priamom nasadení je 869 vojakov. Celkovo v operácii Karusel odobrali 4 998 vzoriek, pričom v pondelok 20. apríla odobrali 266 vzoriek v 10 lokalitách. Vojaci plnia úlohy na 36 hraničných prechodoch a v 24 spoločných hliadkach s policajným zborom. Ozbrojené sily poskytli pomoc v 24 nemocniciach a v 12 karanténnych miestach.

Obžaloba Kočnera sa rozpadá na podstrčených dôkazoch a krivých výpovediach – 2.časť

Súvisiace články

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info

Cookies