Rezort spravodlivosti v súvislosti so smrťou Lučanského zverejnil len útržky

Ministerstvo spravodlivosti v súvislosti so smrťou bývalého policajného prezidenta Milana Lučanského zverejnilo len útržky. Na dnešnom brífingu to uviedol líder strany Hlas – sociálna demokracia (Hlas-SD) a opozičný poslanec Peter Pellegrini. Na základe zverejnených materiálov podľa neho nie je možné povedať, že je všetko jasné a občan si zatiaľ o celej veci „nemôže urobiť obraz“.

„To nie je komplet celé čo sa dialo s generálom Lučanským,“ povedal Pellegrini, pričom kritizoval, že ministerka spravodlivosti Mária Kolíková (Za ľudí) zaviazala členov ňou zriadenej komisie k mlčanlivosti az do uzavretia prešetrovania a pritom sama zverejnila dokumenty. Členovia danej komisie alebo parlamentného brannobezpečnostného výboru by však podľa Pellegriniho mohli mať prístup aj ku kamerovým záznamom z prešovského ústavu.

„Ak to bude trvať dlho, tak sa vystavujú podozreniu, že môžu s nimi manipulovať,“ uviedol na margo rezortu spravodlivosti. „To je podozrenie, ja netvrdím, že sa tak deje,“ zdôraznil zároveň opozičný poslanec. Doplnil, že ministerka Kolíková by ešte mala zvážiť svoju rezignáciu aj keď podľa neho „ťažko v sebe nájde takúto odvahu“.

Ministerstvo spravodlivosti SR zverejnilo dokumenty súvisiace s prvým zranením policajného exprezidenta Milana Lučanského vo väzbe z 9. decembra 2020 aj tie popisujúce pokus o samovraždu z 29. decembra. Lučanský zomrel v stredu 30. decembra po tom, ako sa 29. decembra v Ústave na výkon trestu odňatia slobody v Prešove pokúsil o samovraždu.

Slovensko sa pýta: Čo chcel zakryť nový generálny prokurátor svojimi prehláseniami?

Súvisiace články

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info

Cookies