Pellegriniho skupina ponúkne parlamentné funkcie v septembri

Pellegriniho poslanci sa vedúcich funkcií v národnej rade hneď nevzdajú. Počkajú, kým sa rozrastú o ďalších poslancov

Poslanci, ktorí spolu s Petrom Pellegrinim odchádzajú zo strany Smer-sociálna demokracia (Smer-SD), sú pripravení ponúknuť svoje parlamentné funkcie na septembrovej schôdzi Národnej rady SR (NR SR). Na tlačovej besede v parlamente to dnes povedal poslanec Peter Žiga.

„Keď budú známe počty, nový subjekt bude zaregistrovaný a bude nové rozloženie síl v národnej rade, vtedy sme pripravení ponúknuť svoje funkcie,“ vyhlásil Žiga. Ten je predsedom parlamentného výboru na preskúmavanie rozhodnutí Národného bezpečnostného úradu (NBÚ). Richard Raši je predseda parlamentnému výboru pre nezlučiteľnosť funkcií. Pellegrini je podpredsedom parlamentu.

MIMORIADNE: K Pellegriniho vznikajúcej strane sa pridávajú Raši, Žiga, Saková či Tomáš

Politické strany si rozdelili parlamentné funkcie na základe výsledkov februárových parlamentných volieb. Vládne strany obsadili kreslá predsedov v 12 výboroch a opozícii pripadlo sedem kresiel.

K vznikajúcemu politickému subjektu Petra Pellegriniho sa pridalo desať poslancov, Richard Raši, Peter Žiga, Denisa Saková, Erik Tomáš, Ľubica Laššáková, Ján Ferenčák, Matúš Šutaj Eštok, Peter Kmec, Róbert Puci a Ján Blcháč. Pellegrini včera povedal, že číslo 11 ešte nie je konečné a verí, že v septembri sa pridajú ďalší poslanci parlamentu.

Senát Ruženy Sabovej pri prejednávaní trestnej veci porušuje trestný poriadok, Chartu ľudských práv a judikát Európskeho súdneho dvora

Súvisiace články

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info

Cookies