Pod rúškom korony nás oberajú o ústavné práva a na utrpení ľudí si ešte aj robia vlastnú propagandu.

Takto vyzerá v praxi alibizmus tejto vlády:

Od včera platí zákaz vychádzania. Do väčšiny obchodov máte zakázané vstúpiť, ale obchody zavrieť nemusia. Takéto je riešenie vlády. Predavačky môžu stáť v prázdnych obchodoch a usmievať sa na svet.
Toto opatrenie štát vymyslel len preto, aby nemuseli ľudí, ktorých pripravili o živobytie, nijako kompenzovať. Toto sa zapíše do dejín alibizmu.

Ďalší alibizmus predviedol sám premiér Igor Matovič. Včera sa v parlamente dostal do kontaktu s nakazenými poslancami ĽS NS. Napriek tomu sa nedal otestovať a dnes vyrazil do Tvrdošína robiť si lacný marketing.

Ja len, že premiér Matovič sa vyhráža všetkým ľuďom, že ich zavrie do kompletného domáceho väzenia, ak nepôjdu na jeho celoplošné testovanie, ale sám sa po kontakte s nakazenými producíruje bez PCR testu po Orave. Takto ide Matovič príkladom? Nie je to len obyčajný alibizmus?

Do terénu vyrazili aj iní ministri. Nie preto, aby pomáhali. Preto, aby si robili fotečky v skafandroch a uniformách. Propaganda. Matovič, Krajniak, Krajčí, Remišová, Naď… Iba zavadzajú. Armáda, zdravotníci aj miestni ich musia obskakovať a uteká normálna robota.

Od takejto propagandy v teréne už postupne upúšťajú aj diktátori, lebo je smiešna. Každý vie, že premiér Matovič v Tvrdošíne nijako nepomôže a navliecť Krajčího do skafandra kvôli PR fotkám všetkých akurát zdržuje.

Všetky prostriedky, ktoré sa dnes vyhadzujú na plošné opatrenia, je potrebné sústrediť na ochranu vysokorizikových skupín seniorov a chronicky chorých pacientov

Ale oni sa tvária ako vodca Kim Ir Sen, ktorý vysvetľuje severokórejskému roľníkovi budovateľské ideály. Fotografi z mediálnych oddelení sa idú pretrhnúť, aby odfotili svojho ministra v správnej propagandistickej póze. Celé zle .

Alibisticky sa táto vláda správa aj v zahraničnej politike – nesmieme to ignorovať, aj keď sme uprostred lockdownu. Nijako sme nepomohli Arménom, ktorých masakrujú Azeri s podporou Turecka a džihádistov.
Vládni poslanci dokonca predložili do parlamentu rezolúciu, v ktorej priamo označujú arménsky Arcach za región Azerbajdžanu a ani slovkom nevyjadrujú podporu nášmu bratskému kresťanskému arménskemu národu – čistý alibizmus.

V Nemecku sa koná veľké cvičenie NATO, ktoré má simulovať použitie jadrových zbraní. Ruská federácia to chápe ako jasnú provokáciu. Západné mocnosti sa pripravujú na jadrovú vojnu a my tomu máme tlieskať?
Protestujme, preboha! To už nám odrazu nevadia ani jadrové zbrane? Nevadia nám takéto agresívne signály NATO? Čo je toto za alibizmus zo strany slovenskej vlády?

Posledná vec zo zahraničnej politiky. Tentoraz dobrá správa. Pamätáte si, ako urobili Američania prevrat v Bolívii, vyhnali ľavicového prezidenta Eva Morálesa a dosadili tam svoju bábku? Len vám chcem oznámiť, že vo voľbách sa v Bolívii triumfálne vrátil k moci socialistický prezident a Američania dostali po rypáku.
Ten pocit, keď sa malý chudobný latinskoamerický národ vzoprie americkému Goliášovi. Nádherné! Som zvedavý, či pani prezidentka Čaputová už poslala morálesovskému prezidentovi Arcemu gratulácie – liberáli musia pukať od zlosti.

Na Slovensku je dnes neuveriteľne veľa pokrytectva a alibizmu. Pod rúškom korony nás oberajú o ústavné práva a na utrpení ľudí si ešte aj robia vlastnú propagandu. Riskujú jadrovú vojnu a prizerajú sa, ako džihádisti kynožia arménsky národ.

Nesmieme zatvárať oči. Je lockdown, a teda nemôžeme ísť do ulíc. Ale máme sociálne siete a môžeme na vládu vyvíjať tlak aspoň takto. Nepodceňujme to. Zo všetkého najviac sa boja pravdy.

Operácia „Spoločná zodpovednosť“by sa mala volať skôr „Spoločná sranda“, alebo „Spoločná obsedantno-kompulzívna porucha“

Súvisiace články

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info

Cookies