Účtovná uzávierka firmy Regionpress odhalila krátenie dane, cez opravnú položku

Už niekoľko dní je na svete účtovná uzávierka firmy Regionpress za minulý rok. Keď ju budete študovať, všimnite si, že táto Matovičova rodinná firma vystavila faktúru v hodnote 2 milióny 670 tisíc euro (2 670 000 €) firme Bzzik, s. r. o.

Regionpress si k tejto faktúre vytvoril opravnú položku, čo sa robí vtedy, keď podnikateľ počíta s tým, že peniaze viac neuvidí. Na tom by nebolo ešte nič zlé, lebo v biznise sa také veci stávajú. Avšak 85 percent firmy Bzzik vlastní práve Regionpress. Z vyššie uvedeného prirodzene vyplýva podozrenie, že dcérska firma tuneluje materskú, pretože iné vysvetlenie sa iba ťažko hľadá.

V tomto svetle sa úplne inak javí aj spomínaná opravná položka. Na jej základe si totiž v najbližších rokoch môže Regionpress znižovať základ dane. Už len v roku 2014 si ho mohla znížiť o úctyhodných 200 000 euro. Päť percent firmy Bzzik vlastní Radoslav Gloznek, konateľ Regionpressu.

Keď si to zhrnieme, z Regionpressu kamsi zmizlo takmer dva a trištvrte milióna euro možno do nejakého čierneho fondu. A k tomu všetkému si môže táto firma aj zvyšovať základ dane v rádoch stoviek tisíc euro.

Ak si k tomu pripočítame, že Bzzik nevykonáva žiadnu činnosť, a teda sa správa ako klasická schránková firma, máme na svete kauzu, z ktorej by sa všade na svete stal politických škandál a po jeho prevalení by musel každý slušný predseda strany odísť z politiky.

Budú sa kauzou Bzzik zaoberať príslušné orgány alebo ako obvykle ubzikne.

 

Súvisiace články

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info

Cookies