Uhorková sezóna, Kočner a bludy z redakčnej dielne Aktualít

Aktuality zrejme dostali objednávku na masírovanie verejnosti vo veci odvolacieho súdu vo veci zmeniek Pavla Ruska. V uhorkovej sezóne, v čase odchodu policajného prezidenta a po ukončení mandátu generálneho prokurátora, médiá zverejňujú mená agentov  infiltrovaných do politických strán a parlamentu, politici ohlasujú 10%-né zníženie platov štátnych úradníkov, Klub 500 bije na poplach, pripravujeme sa na údajne ďalšiu vlnu pandémie, zvykáme si na tolerovanie plagiátorov, a tak ďalej.

Redakcia Aktualít sa podobne ako v minulosti neúspešne pokúša uchopiť tému Kočner. Komiksový  formát videa pod názvom „Najtrúfalejší Kočnerov pokus“ videa by však nepochybne mohol ašpirovať minimálne na cenu Hoax roka.

 

Intelektuálne veľdielo Aktualít sa  svojou žoviálnosťou snaží konkurovať bezobsažným Gorduličovým duševným akrobaciám. Vo videu, ktorého terčom je Marián Kočner  kladie autor dôraz na jeho korupčné správanie a najmä na to, čo jasne deklaruje komiks ako fakt, že si vylámal zuby na zmenkovom obchode s Markízou.

Mobby Dick

Román Biela veľryba od  Hermana Melvilla má dve zaujímavé paralely a uhly pohľadu na tento počin Aktuality.sk. Prvý, keď sa komiks snaží vykresliť Kočnera ako zúfalého  rybára, ktorý sa ženie za svojou vytúženou veľrybou a druhý o pohľade, keď v postavení veľryby je Kočner, ktorého  chudáci vyšetrovatelia na čele s prokurátorom Šantom za cenu veľkých obetí a strát  dohnali tam, kde teraz je: do väzby.

Verejnosť očakáva finále, ktoré by Kočnerovi a Ruskovi malo priniesť vysoký trest a tradične „skromnému“ a  málovravnému Šantovi pravdepodobne generálske výložky.

Dojímavé manipulačné video plné fabulácií, domnienok a úžasných konšpiračných záverov absolútne ignoruje zložitý medializovaný proces so zmenkami, kde na záver sudca Klemanič odignoroval listiny pochádzajúce z dielne SIS, ktoré jednoznačne hovorili o existencii zmeniek v roku 2000 podobne, ako aj dobové články z júna toho istého roku.

Čo nám teda kúzelní manipulátori povedali v titulkách jeden a pol minutového videa?

„Mariánovi Kočnerovi sa dlhé roky darilo prežívať v prostredí korupcie a vydierania.

Napokon sa však pustil do „kšeftu,“ na ktorom si zlámal väzy.

V roku 2017 začal milióny žiadať od TV Markíza.

Prípad sa od začiatku zdal absurdný.

Kočner si milióny eur nárokoval na základe zmeniek, ktoré neboli v účtovníctve  

A podpísal ich aj niekdajší Kočnerov „ úhlavný“ nepriateľ v boji o Markízu – Pavol Rusko

Zmenkami podľ Kočnerovej a Ruskovej legendy uzavreli spor o Markízu z prelomu milénií.

Keďže Rusko medzičasom schudobnel, Kočner si pýtal  peniaze od amerických majiteľov Markízy.

Prípad od začiatku sprevádzali pochybnosti, či Rusko zmenky nepodpísal dávno po tom ako bol šéfom televízie.

Kočner napriek tomu na jednom súde uspel.

Po vraždách Jána Kuciaka a Maritny Kušnírovej,  za ktoré podľa žalobcov nesie zodpovednosť práve Kočner, sa však jeho „kariéra „ zrútila.

Práve za kauzu zmeniek skončil Kočner za mrežami.

Neskôr vyšlo najavo, že aj spomínaný rozsudok súdu si Kočner „kúpil“.

Napokon ho však zrejme dobehla spravodlivosť,

A spoza mreží sa tak skoro nedostane.“

Ďaleko za hranicou od objektívnosti

Vo videu uvedené fabulácie a výmysly odtrhnuté od reality a verejne prenášaných hlavných pojednávaní, ktoré je možné bod za bodom vyvrátiť,  nemajú taký význam, ktorý by stál za absolútne detailný rozbor. Stačí len niekoľko postrehov:

Kočner si milióny eur nárokoval na základe zmeniek, ktoré neboli v účtovníctve“

Bolo preukázané, že tieto zmenky v účtovníctve boli od ich vzniku v podsúvahovej časti účtovníctva firmy Mariána Kočnera, nie však v účtovníctve spoločnosti Markíza, nakoľko ich vystaviteľom bol Pavol Rusko a Markíza bola len ručiteľom:

Zmenky neboli sfalšované,  JUDr. Daniel Lipšic a prokurátor JUDr. Šanta oklamali celé Slovensko

Naviac je zaujímavé, že ako ilustračný obrázok k tomuto tvrdeniu si autor vybral vyplňovanie poľského daňového priznania, čo svedčí o úplnej povrchnosti.

„Zmenkami podľa Kočnerovej a Ruskovej legendy uzavreli spor o Markízu z prelomu milénií. Keďže Rusko medzičasom schudobnel, Kočner si pýtal  peniaze od amerických majiteľov Markízy.Prípad od začiatku sprevádzali pochybnosti či Rusko zmenky nepodpísal dávno po tom,ako bol šéfom televízie.“

Diletantská formulácia ignoruje právne fakty, že vystaviteľom zmenky bol Pavol Rusko a avalistom Televízia Markíza, čo znamená, že povinnosť ju uhradiť mali obaja a zmenková žaloba sa týkala oboch.

Znalecké prešľapy v prípade Markizáckych zmeniek

Práve pre kauzu zmeniek skončil Kočner za mrežami. Neskôr vyšlo najavo, že aj spomínaný rozsudok súdu si Kočner „kúpil“.Napokon ho však zrejme dobehla spravodlivosť.A spoza mreží sa tak skoro nedostane.

Neviem presne aká je právnická gramotnosť autora tohto článku, ale dopredu tvrdiť, že si Kočner kúpil súd a dobehla ho spravodlivosť je číra fabulácia a zavádzanie. Vo veci nie je právoplatne rozhodnuté  a  priebeh záverečných rečí ako aj samotný rozsudok ukazujú, že ani tak skoro nebude.Tvrdenie, že spoza mreží sa Kočner tak skoro nedostane, je číra ideologická reakcia na objednávku Američanov a prokurátora Šantu. Ak to vo výsledku vypáli inak, tak nielen CME, ale aj štát a prokuratúra bude mať vážne problémy. Mimochodom s najväčšou pravdepodobnosťou, predloženie spisu SIS z roku 2000 s listinami k urovnaniu sporu zmenkami  a ich správne vyhodnotenie ten rozsudok zvrátia…

 

 

Súd uznal Kočnera a Ruska vinnými aj napriek dôkazom o nevine

 

 

Súvisiace články

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info

Cookies