Politický chameleón Kňažko

Pán Kňažko, čo tak si obstarať lepšie okuliare, aby ste dokázal vidieť, že horšieho zla ako je OĽaNO ani niet

Na verejnosti sa vyslovením svojho názoru opäť vynoril Milan Kňažko, persóna, ktorá ako sa dozvedáme žila do roku 1989 rozporuplný život, plný pretvarovania, keďže chcel niečo dosiahnuť. Holt, je to pán herec, ktorý sa aj po 89 svojim pretvarovaním prakticky, úspešne prebil celý život.

Názor sa podujal vysloviť možno z dôvodu, aby sa aj touto formou zavďačil za to, že 19 poslancov OĽaNO a spol. mu dalo svoje hlasy ako kandidátovi na post prezidenta republiky  vo voľbách v roku 2014, nakoľko od občanov nezískal  potrebných počet 15 tisíc podpisov a vo voľbe riadne pohorel.

Popri ťažobe jeho žalúdka, možno je v tom aj istá potreba zapojiť sa do pribrzdenia súčasného priveľkého rozletu politického lídra Smeru SD.

Je tu však fakt, že pri jeho videní a obdive Eduarda Hegera ako najlepšieho premiéra v tejto druhej polovici začínajúceho tisícročia mu však ani najdrahšie  značkové okuliare zjavne nepomôžu. Príčinou nie sú jeho starnúce oči, ale mozog.

Nikto mu však toto jeho videnie  nemieni brať. Pre jeho  priaznivcova  tých, ktorí veci vidia tak ako on je tu však každodenná realita, a to nielen vo vzťahu k Hegerovi, konajúceho ako nesvojprávna bábka v rukách istého  mága s iniciálkami IM,  ale aj celej vládnej chunty v područí figúr z OĹaNO.

Kam sa až dostala súčasná realita v živote bežných občanov

Všetci cítime, že sa na nás valí pohroma, ktorá bolestivo zasiahne všetkých, najmä však najzraniteľnejších. Začalo zdražovanie nebývalých rozmerov, ktoré pri pripravovanom náraste cien za energie, základné potraviny, nájomné, cestovne náklady uvrhne do biedy veľký počet spoluobčanov.

Medzi najzraniteľnejších patria dôchodcovia, ktorí celý svoj aktívny život pracovali, odvádzali zákonom stanovené sociálne a zdravotné odvody. Mnohých práca pripravila o zdravie, a pohodu. Hoci majú nárok na starostlivosť, ktorú si od štátu zaslúžia na záver svojho života, realita je taká, že ich príjmy v mnohých prípadoch nepostačujú na krytie ani tých najzákladnejších potrieb. Priam horkosťou zvierajú myseľ  poznania, že si títo najzraniteľnejší spoluobčania nemôžu dopriať ani tie najmenšie dobroty, ktorými je svet okolo nich obklopený. Taká je v realite spoločenská nespravodlivosť voči týmto ľudom, ktorí sú vystrčení ako nepotrební na okraj spoločenského záujmu.

Pán Kňažko, kde sú potrebné kroky tých, ktorí sú podľa Vášho slabnúceho zraku najmenšie zlo.Aké to tu bolo v poslednom čase a k akému stavu by malo dôjsť, pokiaľ by voľby dopadli v prospech silnejúceho Roberta Fica.

Akým právom boli zrušené jazdy vlakmi zadarmo preurčené skupiny odkázaných spoluobčanov. Uvedená krátkozrakosť len sťažila každodenný život značnému počtu študentov a ich živiteľov, dôchodcov a ďalších odkázaných ľudí. Zrušením vlakom zadarmo dosiahlo sa len to, že vlaky chodia viac prázdne, čo robí väčšie škody, ako keby sa v nich vozili ľudia zadarmo.

Aj pri ďalšej otázke, kto dal právo súčasnej garnitúre zrušiť obedy zadarmo pre tých najbiednejších, keď sa aspoň takto dokázal štát starať o kvalitnejšie stravovanie najmladšej generácie. Veď to bol základ na to, aby v neskoršom období boli viac odolný voči chorobám, vyrástli tak, aby sa neskôr dokázali postaviť na vlastné nohy. Najmä tým, ktorým rodičia nie vždy dokážu zabezpečiť poriadne každodenné jedlo.

Kroky, ktoré by sa mali prijať na utlmenie týchto dopadov neprichádzajú, aspoň nie v takej dostatočnej miere, aby uspokojili národ, že vládna moc je pripravená celú situáciu zvládnuť a podať pomocnú ruku na prežitie.

Nestačí iba slovné ubezpečenie. Verejnosť vníma a hodnotí stav v spoločnosti ako katastrofálny, postupne sa strácajú znaky potrebnej spoločenskej stability a narastá veľmi nebezpečná, výbušná spoločenská atmosféra.

Priam zúfalo pôsobia nedomyslené pokusy o kupovanie verejnej priazne cez lotérie, nesystémové prémie za očkovanie a iné produkty finančného mága, ktorý hazarduje s trpezlivosťou národa  a popri pochybnom nakladaní so zverenými financiami rozdáva požičané peniaze, ktoré raz bude potrebné aj s patričnými úrokmi vrátiť neúprosným veriteľom.

Cez slzy v očiach môžeme potvrdiť známu pravdu o capovi, ktorého Za výdatného prispetia tých, ktorí by si mali obstarať okuliare, cez ktoré dokážu reálne vidieť existujúce problémy a fakt, kto ich narobil, čosi urobilo  záhradníkom.

Samostatnou kapitolou Vami videného súčasného menšieho zla je trestnoprávna oblasť. Denne sa vynárajú poznatky o zneužívaní zverenej právomoci konkrétnymi osobami v radoch policajtov v NAKA, špeciálnych prokurátorov a špeciálnych sudcov, ktorí pod politickým krytím vládnej moci, najmä pomstychtivého predátora z Trnavy ohýbajú spravodlivosť s cieľom likvidácie politických oponentov.

Pokiaľ sa opováži niektorý z nich kvalifikovane poukazovať na neprípustnosť bezbrehého zneužívania trestných nástrojov štátu na presadzovania politických záujmov, tak je to pre Vás a Vám podobných nepriateľ.

Vám nestačia tie hrozivé poznatky, ktoré za necelé dva roky vyšli na svetlo?

Pravdepodobne nestačia a preto Vám nemôžu pomôcť ani nové okuliare. Vy jednoducho nechcete vidieť realitu v plnej nahote.

Podľa Vášho videnia títo činitelia môžu konať v rozpore so zákonom, môžu snovať čokoľvek, čo sa dá použiť na likvidáciu protivníka, môžu ohýbať zákon len aby naplnili želanie súčasných figúr, ktorých vôľa národa cez voľby dočasne umiestnila na ich posty. Tie však nie sú večné, sú pominuteľné. Zostávajú však po nichskutky, dedičstvo, ktoré zanechávajú pre tých, ktorí po nich prevezmú žezlo riadenia spoločnosti.

K tomu sa viaže aj vyvodenia zodpovednosti za všetky tie účelové neprávosti, ktoré tu boli napáchané.

Verte, že už teraz sú viditeľné jasné stopy, ktoré usvedčujú terajších mocipánov za závažného porušovania zákona. A ukradnutia ilúzie, že je možné krajinu viesť v duchu demokratických princípov vlastných len v tej  krajine, kde sa ctia jej atribúty. Pre Slovensko to v súčasnosti neplatí.

Táto realita sa pán Kňažko dá vidieť aj bez okuliarov, pokiaľ Vám to hlava dovolí.

Pre tento národ by preto bolo najlepšie, pokiaľ by táto skupinka zla zvaná OĽaNO a spol. z februára 2020 ihneď odišla do zabudnutia, čím skôr, tým lepšie pre celé Slovensko.

 

 

Súvisiace články

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info

Cookies