Prezidentka Čaputová dnes arogantne zasiahla do nezávislosti prokuratúry

Keď si nevieš urobiť ani advokátske skúšky a chceš poučovať JUDr. Maroša Žilinku, PhD.

Zuzana Čaputová dnes vyhlásila, že návšteva Maroša Žilinku v Ruskej federácii bola „nevhodná“… Madam zase niečo „citlivo vníma“.

Prezidentku dokonca „znepokojuje“, že generálny prokurátor „ani následne neporozumel“, prečo sa do Moskvy chodiť nemá. Od Čaputovej je to vrchol arogancie.

Ruská federácia je náš dôležitý zahraničný partner. Do Moskvy cestoval Korčok, Sulík aj Matovič. Vtedy Čaputová nevykrikovala, že je to nevhodné. Prečo šíri rusofóbiu?

Slovenská prokuratúra musí spolupracovať so svojimi zahraničnými partnermi, inak nevie bojovať s medzinárodným zločinom, vrátane terorizmu či priekupníctva.

Ak tomuto Čaputová nerozumie, nech sa vráti robiť miestnu referentku na miestny úrad do Pezinku. Toto je základná abeceda práva.

Maroš Žilinka nie je Čaputovej podriadený a ona ho nemá čo poučovať, s kým má prokuratúra spolupracovať a s kým nie. Je to arogantný zásah do nezávislosti prokuratúry.

Už v minulosti Čaputová vstúpila do právomocí orgánov činných v trestnom konaní, keď sa verejne zastala obvinených čurillovcov a zasiahla tak do živej kauzy v prospech potenciálnych kriminálnikov.

Jej arogantné výroky voči Marošovi Žilinkovi sú o to perfídnejšie, že doktorovi práv Žilinkovi magisterka Čaputová nesiaha ani po päty. On je PhD., ona nemá ani JUDr. – čo chce koho ona poučovať?

Ja len pripomínam, že Čaputovej nevadilo, že Korčok dnes prijal veľvyslanca Saudskej Arábie, kde kameňujú ženy a ubezpečil ho, že chceme prehĺbiť vzájomnú spoluprácu. To nevadí, madam?

Nevadilo jej, že sama behala po New Yorku a nakupovala tam šatičky so svojimi detičkami – pritom USA mučí Juliana Assangea za slobodu slova a pácha zločiny po celom svete.

Pani Čaputová, ospravedlňte sa generálnemu prokurátorovi Marošovi Žilinkovi a prestaňte šíriť nenávisť voči Ruskej federácii. Prosím, prestaňte robiť Slovensku hanbu!

Nerobte z generálneho prokurátora štvanca, nerobte z Ruskej federácie nepriateľa. Už stačilo!

 

Súvisiace články

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info

Cookies