Riziká núdzových opatrení

Štatistiky odvratiteľnej úmrtnosti, chrípkových epidémií a štatistika koronavírusu signalizuje, že opatrenia sú popri deklarovanom riešení pandémie COVID-19 zamerané na opatrenia, ktoré v nevedomých rovinách zastrašujú obyvateľstvo a významne poškodzujú ekonomiku SR a jednotlivé skupiny ekonomických subjektov podnikajúcich v SR.

Niektoré rozbory pána Šáteka dávajú navyše otáznik, či konanie vlády a jej predsedu je v súlade so zákonom alebo je s nim v rozpore.

Prijatý zákon o využívaní informácií od mobilných operátorov je predmetom podania na ústavný sud so žiadosťou o pozastavenie účinnosti až do vyriešenia podania ako takého.

Denný účet podla predsedu vlády predstavuje 70 mil€. Odhadom dosiahol 2 mld €.

Idú sa lacno kupovať len podniky a príslušne segmenty trhu, alebo je cieľom kúpiť celý štát?Riziko, že dôjde k plošnej likvidácii zbytku kapitálovo slabej strednej vrstvy sa zvyšuje každým dňom.

Zákon o kompetenciách v troskách

Nie je známy oficiálny materiál, ktorý by jasne určoval mechanizmus pôsobenia vírusu a nie je známy oficiálne prijatý materiál na vláde, ktorý by stanovoval stratégiu riešenia krízy v zmysle plnenia kritérií odbornej starostlivosti.

Pre tento typ riadenia krízy médiá vydestilovali nový pojem – mikroriadenie, čo zdá sa je synonymom a zároveň eufemizmom pre chaos.

Ako každý chaos aj tento chaos má svoju riadiacu rovinu. Jej zistenie môže sprevádzať mastný účet, ktorý nebude mať kto zaplatiť.

Nuž a historická skúsenosť hovorí, že dlžník sa v takom prípade sám a dobrovoľne vykupuje tým, že jeho stav slobodného občana sa mení na stav otroka.

Zmenila sa forma, ale sme svedkami obsahu zadlžovania štátu a jeho predaja cez neprimerané dlhy.

VIDEO: Matovičov sociálny experiment s občanmi Slovenska spôsobil rozsiahle kolóny na cestách

Súvisiace články

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info

Cookies