Rok slovenskej biedy

Tak by som nazval 365 dní bačovania najhoršej vlády, akú si naša vlasť pamätá. Koalícia OĽaNO, SaS, Sme Rodina a Za ľudí nám ukazuje, ako dopadne vôľa ľudu po zmene, keď sa ľud nechá oklamať médiami a lživou propagandou. Keď sú ľudia zaslepení zlobou a negativizmom.

Slováci ale takéto tvrdé zaucho a životnú skúsenosť potrebovali. Nevieme si totiž vážiť takmer nič – chýba nám úcta, pokora, sebareflexia. Podľahli sme materiálnemu svetu a ten duchovný sme úplne zanedbali. Preto je naša spoločnosť na všetkých stupňoch v hlbokej kríze.

Žijeme vo svete, kde absentujú skutočné hodnoty. Klameme sami seba a žijeme v informačných bublinách. Nevieme diskutovať, iba po sebe štekáme. Sme buď premotivovaní alebo depresívni. Nehľadáme pravdu, len tupo konzumujeme všetko, čo nám dajú na falošnom striebornom podnose.

Dobrovoľne sa vzdávame slobody, ľudskosti, zmyslu života. Nežijeme – len prežívame. Najjednoduchšie je všetko zlé teraz hodiť na vládu. Matovič, Sulík, Kollár alebo Remišová sú príliš ľahké terče.

Nikdy som ich nepovažoval za politikov a už vôbec nie za štátnikov. Našu domovinu vedú na okraj priepasti.

ALE, neviním z toho len ich. Je to chyba každého z nás, každého občana nášho štátu, že sme v tejto šlamastike. Prestaňme ukazovať prstom na druhých a začnime od seba. Opýtajme sa čo potrebuje Slovensko od nás, nie my od Slovenska.

Verím, že ďalší rok bude rokom národného a občianskeho PREBUDENIA. Že si konečne uvedomíme cenu slobody a budeme najmä všetci hrdí a nebojácni občania suverénnej Slovenskej republiky! Každá Slovenka a každý Slovák má tú moc urobiť správne rozhodnutia a zmeniť náš spoločný štát k lepšiemu.

Súvisiace články

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info

Cookies