Rusko vyhostilo troch slovenských diplomatov

Ruská federácia vyhostilo troch slovenských diplomatov. Informovala o tom ruská tlačová agentúra TASS. Rusko tak urobilo odvetný krok po tom, čo na začiatku mesiaca Slovensko vyhostilo troch ruských diplomatov pre informácie slovenských spravodajských zložiek, že ich činnosť bola v rozpore s Viedenským dohovorom o diplomatických stykoch.

„Veľvyslanec Slovenskej republiky Peter Priputen bol v pondelok prevolaný na ruské ministerstvo zahraničia, kde mu povedali, že traja zamestnanci slovenskej ambasády musia odísť z Ruska,“ informovala TASS.

Matovičova žatva

Minister zahraničných vecí a európskych záležitostí Ivan Korčok (nom. SaS) očakával vyhostenie slovenských diplomatov z Ruskej federácie. Nepovažuje ho však za adekvátnu a odôvodnenú reakciu. Minister tak reagoval na dnešné informácie o tom, že Rusko sa rozhodlo vyhostiť troch slovenských diplomatov. Ide o odvetný krok, ktorý je reakciou na vyhostenie troch ruských diplomatov zo Slovenska na začiatku augusta. Slovenské spravodajské zložky vtedy informovali o tom, že ich činnosť bola v rozpore s Viedenským dohovorom o diplomatických stykoch. O reakcii ministra informoval agentúru SITA riaditeľ Tlačového odboru rezortu diplomacie Juraj Tomaga.

„Slovenská republika vysiela na diplomatické posty diplomatov, ktorých úlohou je výlučne usilovať sa o rozvoj bilaterálnych vzťahov a spolupráce s Ruskou federáciou. Želám si v tejto relácii v budúcnosti lepšie správy a pozitívne výsledky, ktoré budu dosahované na základe striktného dodržiavania Viedenskej konvencie o diplomatických stykoch,“ zdôraznil Korčok.

Súvisiace články

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info

Cookies