Slovensko podpíše s vládou USA spoločné vyhlásenie o bezpečnosti 5G sietí

Na to, aby si Slovenská republika mohla so Spojenými štátmi americkými (USA) vymieňať informácie bezpečným spôsobom prostredníctvom 5G siete, podpíše Slovensko s vládou USA spoločné vyhlásenie o bezpečnosti 5G sietí. Uviedol to minister zahraničných vecí a európskych záležitostí Ivan Korčok (nom. SaS) po dnešnom rokovaní vlády.

Zároveň informoval o rozhodnutí Vlády SR, ktoré ho splnomocňuje na podpis spoločného vyhlásenia. Slovensko sa pripravuje na spustenie 5G siete, čo má podľa Korčoka nielen technický a ekonomický rozmer, ale aj bezpečnostný. SR je viazaná usmerneniami Európskej únie (EÚ), ktoré sa viažu určitými bezpečnostnými princípmi, ktoré musia byť uplatnené pri budovaní 5G sietí. Tie sa priamo premietajú do legislatívy SR, konkrétne do zákona o kybernetickej bezpečnosti.

Šéf diplomacie zároveň uviedol, že toto memorandum bolo schválené a jeho text bol minulý týždeň dohodnutý s USA. V najbližších dňoch bude memorandum medzi Korčokom a ministrom zahraničných vecí USA podpísané. Minister zahraničných vecí zdôraznil, že memorandum nie je právne záväzné a neoberá SR o suverénne rozhodnutia o tom, kto a za akých podmienok sa stane technologickým dodávateľom pre 5G siete.

Výroky, ktoré v rozsudku nikto neočakával – Rozsudok nad Kočnerom odhalil manipulovanie médií, nekvalitné vyšetrovania a postup prokuratúry – 2.časť

Súvisiace články

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info

Cookies