Stíhanie zdravotníckych záchranárov je nezákonné

Škandalózne zadržanie šéfa záchranárov: Zásah polície je pod paľbou kritiky, koalícia má problém! | Topky.sk
Na základe pokynu generálneho prokurátora Slovenskej republiky zo dňa 14. decembra 2021, aby krajský prokurátor v Bratislave bezodkladne preskúmal zákonnosť, odôvodnenosť a primeranosť
úkonov a rozhodnutí v trestnom konaní v súvislosti so zadržaním dvoch zdravotníckych záchranárov,krajský prokurátor v Bratislave dňa 15. decembra 2021 rozhodol, že v trestnej veci pôvodne vedenej na Okresnej prokuratúre Bratislava I, v ktorej bolo povereným príslušníkom Obvodného oddelenia Policajného zboru Bratislava Staré Mesto – západ dňa 14. decembra 2021 začaté trestné stíhanie vo veci prečinu podnecovania podľa § 337 Trestného zákona a boli zadržaní dvaja zdravotnícky záchranári, ktorí boli po vykonaní úkonov po približne štyroch hodinách políciou prepustení zo zadržania, bude na ďalšie konanie príslušný prokurátor Krajskej prokuratúry Bratislava.
Prokurátor Krajskej prokuratúry Bratislava zároveň dňa 15. decembra 2021 po preskúmaní vyšetrovacieho spisu v rámci dozorového oprávnenia rozhodol, že uznesenie povereného príslušníka Obvodného oddelenia Policajného zboru Bratislava Staré Mesto – západ zo 14. decembra 2021 o začatí trestného stíhania pre prečin podnecovania podľa § 337 Trestného zákona, zrušil ako nezákonné a neopodstatnené a uložil poverenému príslušníkovi Policajného zboru, aby vo veci znovu konal a rozhodol.

Byť, či nebyť Slovensko?

Súvisiace články

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info

Cookies