„Štvrtá cenová!“, hovorí o manieroch novej vlády Vladimír Palko

Minulý týždeň prišiel policajný prezident Milan Lučanský rozhodnutím riaditeľa Úradu pre ochranu ústavných činiteľov a diplomatických misií MV SR o šoféra a ochrankára. Reakcia Lučanského bola prekvapivo zdržanlivá, obmedzil ju len na dve vety: „Upozornil som ministra vnútra Romana Mikulca (OĽaNO), že je to neštandardné rozhodnutie. Viac sa k danej veci vyjadrovať nebudem,“ povedal Lučanský.

Spor neušiel pozornosti bývalého ministra vnútra druhej Dzurindovej vlády, Vladimíra Palka. Na svojom facebookovom profile poznamenáva:

Dozvedáme sa, že riaditeľ Úradu na ochranu ústavných činiteľov odňal policajnému prezidentovi Lučanskému služobné auto so šoférom. Policajný prezident o tom informoval ministra vnútra, ako informovala TASR. Hovorkyňa ministerstva vnútra sa k tomu vyjadrila spôsobom, ktorý nebol k odňatiu auta so šoférom vôbec kritický. K tomu by som rád povedal nasledovné:

  1. Odňatie auta so šoférom policajnému prezidentovi a následné tvárenie sa vedenia ministerstva ako mŕtveho chrobáka je ponížením nielen konkrétnej osoby, ale je to znevážením funkcie policajného prezidenta. Ak vláda alebo minister vnútra nechce konkrétnu osobu ako policajného prezidenta, tak nech navrhnú zmenu zákona, ktorá umožní jeho odvolanie, a tá osoba nech je následne odvolaná. Nech však policajný prezident nie je ponižovaný hulvátskym spôsobom.
  2. Ministerstvo a Policajný zbor treba viesť transparentným a férovým spôsobom. To, čo sa udialo, je politikárčením, vysielaním signálov o tom, kto je a kto nie je v nemilosti. Takéto politikárčenie podporuje v polícii rabskú kultúru.
  3. Nová politická garnitúra by nemala podporovať a zavádzať maniere, ktoré pripomínajú krčmu štvrtej cenovej skupiny.

 

Zdroj: https://m.facebook.com/story.php?story_fbid=10219965489520606&id=1623610384?sfnsn=mo

Súvisiace články

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info

Cookies