Sudkyňa Sabová pokračuje v hre na spravodlivosť

Dnes na ŠTS v Pezinku opäť pokračuje pojednávanie vo veci vraždy Jána a Martiny, sudkyňa nahrádza svedecké výpovede čítaním zápisníc z prípravného konania.  Svedecké výpovede z prípravného konania sa v rámci dokazovania pred súdom čítajú v prípade, že svedok zomrel, trpí nevyliečiteľnou chorobou, alebo nie je dlhodobo predpoklad, že by mohol byť pred súdom vypočutý.

V trestných veciach vedených voči Kočnerovi je dôvod čítania zápisníc diametrálne odlišný. Svedkovia boli v prípravnom konaní vypočutí dva krát, svedecké výpovede dolaďovali podľa potrieb polície a neskôr obžaloby. Klamali o okolnostiach, ktoré je možné nielen preveriť, ale aj o tých ktoré boli riadne preverované orgánmi činnými v trestnom konaní na začiatku trestného konania. Výpovede svedkov, ktorí boli do tretice pred súdom vypočutí, majú tri väčšinou dotvorené výpovede.

Z niektorých výpovedí je evidentné, že výpovede neboli diktované do zápisnice, ale pripravené vopred. Napríklad matka zavraždenej Martiny Kušnírovej mala pri druhej výpovedi slovník právnika s dlhoročnou praxou, výpoveď menila podľa potreby. Pri prvej výpovedi nevedela uviesť zamestnávateľa dcéry, ale paradoxne intenzívne sa zaujímala o Jánovu prácu. Na jednom výsluchu označila ako objednávateľa vraždy Mariána Kočnera, na výsluchu pred súdom nedopatrením popísala ako sa na Kočnerových vyhrážkach bavili.

Sudkyňa Sabová sa rozhodla odsúdiť Kočnera bez vykonania dokazovania

Usvedčovanie páchateľa rozprávaním o nepríjemnom vystupovaní voči novinárom.

Usvedčovať objednávateľa vraždy vyjadreniami, že bol v telefóne nepríjemný, ako uvádzali novinári pred súdom, prípadne tvrdením, že ako jediný mal dôvod, neobstojí. Neobstojí z hľadiska pravdivosti, pretože pôvodne nehovorili o kauzách Mariána Kočnera. Všetci uvádzali prácu Jána Kuciaka na pozemkovej mafii na východe, Výboha, Fica, Kaliňáka a ďalších. Najväčším šokom je však ignorovanie dát, z mobilov, zadržaných, dát zo záznamov banky, či dát zaznamenaných na diaľnici v sporných dňoch.

Skutočných svedkov, ktorí evidentne majú k veci vraždy čo povedať, sudkyňa, obdobne ako vyšetrovateľ, v prípravnom konaní odmieta vypočuť pred súdom. Pani predsedníčka nepotrebuje vypočuť ani súdnych znalcov, ktorí vypracovali do konania znalecké posudky.

Pani sudkyňa si totiž uvedomuje, že pri zákonnom vedení súdneho procesu, riadnom vypočutí svedkov navrhnutých obidvomi stranami sporu, by sa celý proces zrútil ako domček z kariet.

Výroba megaprocesov vraždy a zmeniek na objednávku

 

Súvisiace články

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info

Cookies