Tip pre Igora Matoviča

V hektickom predvolebnom čase máme možnosť sledovať úctyhodné množstvo energie, ktoré vynakladajú súperiace politické strany na získanie voličských hlasov. Žiadne prostriedky nie sú zakázané, vzájomná diskreditácia, videá, kompromitujúce kontakty, elektronická komunikácia…. Najoriginálnejší je predseda OĽANO Igor Matovič. Počas dekády svojho pôsobenia v politike si systematicky buduje imidž bojovníka proti korupcii, ochrancu verejných peňazí a strážcu daní občanov.

Matovičove putovanie po svete

 V uplynulých dňoch sa mu dokonca nelenilo odskočiť si do Francúzska, vypátrať vilu bývalého ministra financií Počiatka. Sprostredkoval nám zábery z nehnuteľnosti a z čarovného prostredia, v ktorom je luxusná vila postavená a na bránu nalepil nálepku: MAJETOK SLOVENSKEJ REPUBLIKY. Super.

Keďže percentá preferencií stúpli, čím dali voliči najavo, že sa im originálny spôsob boja proti korupcii mimoriadne páči, neúnavný bojovník Igor Matovič sa preto rozhodol zopakovať svoju výpravu v novej podobe. Cez víkend sa vybral znovu k moru, tentokrát na Cyprus.

Matovič priniesol svojim voličom a najmä doposiaľ nerozhodnutým potencionálnym voličom dojímavé video o schránkach, ktoré stelesňujú existenciu firiem, ktoré majú patriť do portfólia PENTY. Samozrejme, tieto schránky mali pohltiť 400 miliónov eur vybratých od občanov štátu cez povinné zdravotné poistenie. Inak – uliate peniaze, ktoré slúžia finančným špičkám namiesto hradenia liečby ľuďom našej krajiny. Skrátka hnus.

Áno, súhlasíme s Matovičom! Chceme veriť jeho deklarovanému dobrému úmyslu – ochrániť každý jeden cent, ktorý je síce zdanlivo použitý podľa zákona, v skutočnosti však slúži na pokrývanie „kšeftov“ tých, ktorí vyciciavajú verejné zdroje a zároveň tých, ktorí im to umožňujú.

A teraz jeden tip pre Igora Matoviča

Igor Matovič nemusí kupovať letenky, ba dokonca nemusí ani nohu vytiahnuť zo svojej rodnej Trnavy. Stačí ak sa zastaví v úradovni Trnavského samosprávneho kraja, požiada o šálku kávy svojho bratranca, spolustraníka a predsedu samosprávneho kraja Jozefa Viskupiča, a nech sa ho spýta, či považuje za účelne vynaložené peniaze občanov TTSK za právne služby poskytované advokátskou kanceláriou Winton, s.r.o.

Podľa údajov zverejnených na stránkach TTSK   https://crz.trnava-vuc.sk/trnavsky-samospravny-kraj/subjekty/36861243/   táto advokátska kancelária dostala od TTSK za roky 2018, 2019 sumu  132 553,- Eur. Za poskytovanie právnych služieb.

Keď ešte káva nebude dopitá a bude priestor na jednu otázku, tak nech sa Igor Matovič spýta bratranca, prečo takto štedro platí externú službu, keď hrdo vyhlasoval, že v rámci hospodárnosti nakladania s verejnými prostriedkami bude nahrádzať externé organizácie vlastnými kapacitami TTSK? https://www.trnava-vuc.sk/aktuality/-trnavsky-zupan-jozef-viskupic-obmedzi-sluzby-externych-firiem-zupa-bude-na-niektore-cinnosti-viac-vyuzivat-vlastne-kapacity/

Tými kapacitami myslíme právne oddelenie TTSK so šiestimi! zamestnancami (podľa aktuálneho telefónneho zoznamu zverejneného na webovej stránke TTSK https://www.trnava-vuc.sk/10511-sk/verejnost/?page=13

Káva je dopitá …

Ale na odchode, keď tieto informácie dostane, nech ešte medzi dverami Igor Matovič svojmu bratrancovi Jozefovi Viskupičovi položí poslednú kratučkú otázočku: či toto nie je taká maličká, regionálna bžaniáda?

.

.

Súvisiace články

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info

Cookies