Trestné oznámenie na prokurátora Šantu a advokáta Lipšica

Všeobecný lekár MUDr. Peter Lipták dnes v súvislosti s ohováraním  podal podnet na prokurátora JUDr. Jána Šantu a advokáta JUDr. Daniela Lipšica.

K podanému podnetu , redakcii poskytol  stanovisko:

Šikanovanie a neustále poškodzovanie môjho mena a povesti ma doviedli k tomu, že som na Generálnej prokuratúre podal podnet na preskúmanie trestnej činnosti prokurátora JUDr. Jána Šantu a advokáta JUDr.Daniela Lipšica. Obidvaja zhodne, v pojednávacej miestnosti špeciálneho trestného súdu, ako aj následne pred médiami tvrdili, že som lekár s pochybnou povesťou, že som mal prekročiť svoje právomoci všeobecného lekára a mám participovať na obštrukciách Pavla Ruska, ktorému som vystavil potvrdenie o práceneschopnosti, a ktorého som poslal na odborné vyšetrenie.

Pavol Rusko bol hospitalizovaný a je liečený podľa mnou stanovenej diagnózy. Pán prokurátor ani advokát sa mi neospravedlnili. Registrujem, že výlučne pre dosiahnutie svojich cieľov v konaní pred súdom, v mojom bezprostrednom okolí chceli navodiť voči mne nedôveru, čo považujem za bezohľadnosť.

Zo strany prokurátora Šantu bol zneužitý jeho status prokurátora priamo na súde s nepravdivými a difamujúcimi tvrdeniami na moju adresu, o mojej odbornosti a spôsobilosti. Zo strany Daniela Lipšica je to pokračovanie jeho diskreditačnej snahy z roku 2015. V tomto prípade ako medický laik si dovolil hodnotiť moje diagnostikovanie a verejne ma obviniť zo spolupráce na obštrukciách a marení spravodlivosti.

PETER LIPTÁK: Predvedenie chorého pacienta na súd nepatrí do demokracie a lekár s tým nemôže súhlasiť

Vzhľadom na jeho osobnú tragédiu keď zabil človeka, nechcel som v minulosti mu pridávať ťažkosti, ale Daniel Lišpic je zábudlivý, neférový voči osobe, ktorá je pre neho nepohodlná. Po zhodnotení výrokov týchto právnikov som dospel názoru, že práve oni by si mali najviac vážiť slová a hodnotenie pred verejnosťou, lebo tým vnášajú nenávisť a tendenčné názory na veci, ktorým vlastne ani nerozumejú.

Dúfam, že podanie bude účinným nástrojom na vyšetrenie ich úmyslov a konania a prispejem aj ja k očisteniu spoločnosti od takýchto nežiaducich prejavov.

 

Obsah celého môjho podania poskytnem médiám, ktoré o to požiadajú na mojej kontaktnej adrese  liptak@vld.sk

MUDr. Peter Lipták poskytol redakcii podaný podnet, ku správe sa vrátime v neskoršom rozhovore.

 

 

Súvisiace články

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info

Cookies