VIDEO: Harabin vs. Juristúti: Oslobodenie sudcov Piovartsyho a Dohňanského, ktorým šla po krku šéfka Najvyššieho súdu Švecová

Bývalý predseda Najvyššieho súdu SR Štefan Harabin uspel v disciplinárnom konaní proti sudcom Dohňanskému a Piovartsymu.

“Pani Švecová kryje svoju trestnú činnosť, pretože účelovo zmenila zloženie senátu, čo bude základom v budúcnosti na zrušenie celého rozhodnutia, či už cestou Ústavného súdu alebo Štrasburgu. Som zvedavý, či to všetko Švecová zaplatí za občanov Slovenskej republiky,” povedal pre Glob.sk Harabin v roku 2018 ku kauze disciplinárneho stíhania členov jeho senátu.

“Keby som teda vzbudil pochybnosť o zaujatosti v predmetnej kauze, tak prokurátor by ma určite namietal, čo neurobil. Čiže pani Švecová kryje svoju trestnú činnosť. Sú náleži Ústavného súdu podľa ktorých nemôže zmeniť senát a ja som to povedal, čo bola moja povinnosť. Pretože v minulosti, keď bolo zlé zloženie senátu, tak Švecová stíha pána Piovarciho a Dohňanského, že na to neupozornili,” dodal vtedy Harabin.

“Táto osoba už nevie, čo robí. To je politický produkt Kaliňáka,” pripomenul bývalý šéf Najvyššieho súdu na adresu Švecovej.

“Všetci za toto čo urobila, za túto nezákonnosť, budete platiť. A samozrejme aj za moje disciplinárne konanie, pretože tu a teraz prehlasujem pred celým Slovenskom, že ho ľahko vyhrám. Tak, ako doteraz tých 14:0. Tu už by mal zakročiť generálny prokurátor a trestne ju stíhať, že ona šikanuje sudcov. No nestíha ju,” uviedol Harabin pred dvoma rokmi.

“A už je 14 verdiktov súdu, že zneužíva právomoc verejného činiteľa. Je to úplne smiešne, je to skutočne smiešne. Najlepšie by pre celé Slovensko bolo, keby odišla sama do dôchodku, ale to ju nezbavuje povinnosti zaplatiť všetko čo napáchala,” dodal Štefan Harabin.

Súdna rada oslobodila sudcov Piovartsyho a Dohňanského

Oslobodený sudca Martin Piovartsy. Štefan Harabin uspel v disciplinárke 4 Ds 5/2017

Dňa 16.7.2020 sa v Bratislave po viac ako 2 rokoch pokračovalo v prejednávaní prípadu disciplinárneho podnetu v kauze policajnej inšpekcie. Konanie skončilo oslobodením sudcu Martina Piovartsyho.

Harabin a Oslobodený sudca Viliam Dohňanský. Odvolanie Švecovej sa zamieta

Vo štvrtok 21.11.2019 prebehlo ďalšie disciplinárne konanie voči sudcom Harabinovho senátu. Video nakrútila a publikuje redaktorka portálu GINN Vivien Menteová.

 

Súvisiace články

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info

Cookies