VIDEO: V Bratislave a Trnave protestovali vo svojich autách stovky občanov proti Matovičovej vláde, karanténnym opatreniam a sieťam 5G

Po proteste v Bratislave sa väčšina z účastníkov presunula do Trnavy pred rodičovský byt Igora Matoviča.

Na netradičný prvomájový protest vyrazili do bratislavských ulíc stovky osobných áut. Niekoľko kolón vozidiel smerovalo od Zlatých Pieskov smerom do centra mesta cez Trnavské mýto, pričom vodiči na seba upozorňovali hlasitým trúbením a výkrikmi.

„Zobuďte sa Slováci!” či „Odvolať Matoviča!“ zneli pokriky od posádok automobilov. Všetky autá trúbili, viaceré mali zapnuté všetky smerové svetlá a na mnohých boli vyvesené slovenské štátne vlajky.

Bratislavské noviny sa obrátili na jedného z členov facebookovej skupiny HAKA, ktorá združuje vyše 200-tisíc motoristov, ktorý domnieval, že by mohlo ísť o protestnú jazdu ľudí nespokojných so súčasnou vládou.

Na niektorých vozidlách boli vylepené aj letáky proti zavádzaniu zdraviu škodlivej mobilnej siete 5G na Slovensku či neprimeraným karanténnym opatreniam Matovičovej vlády. Na letákoch boli heslá ako “Slovensko si nedáme! alebo “Stop štátnej karanténe! Protestujúci sa napokon objavili aj pred budovou Národnej rady SR.

Na sociálnej sieti sa objavil plagát, v ktorom boli vymenované dôvody protestu: porušovanie občianskych a ústavných práv, porušovanie slobody slova, nespokojnosť s vládou a nedôvera k jej činnosti ohľadne postoja k pendlerom, domovom sociálnych služieb, riadeniu štátnej karantény, sieťam 5G a nedôvera vočiš postoju prezidentky k činnosti vlády. Na plagáte bola aj výzva na demisiu vlády a predčasné voľby.

Prvomájový automobilový sprievod monitorovali a filmovali aj príslušníci motorizovanej jednotky Policajného zboru SR. O vyjadrenie k protestnej jazde Bratislavské noviny požiadali hovorkyňu Krajského riaditeľstva PZ SR v Bratislave Veroniku Martiniakovú.

„Informáciou o proteste majiteľov motorových vozidiel sme vopred disponovali. Na miesto bolo vyslaných viacero hliadok, ktoré celý priebeh tohto podujatia monitorovali a postupovali v súlade s ustanoveniami zákona č.171/1993 Z.z. o Policajnom zbore. Na mieste udalosti bola vykonávaná príslušníkmi PZ kontrola na úseku bezpečnosti a plynulosti cestnej premávky. Zároveň môžeme potvrdiť, že situácia bola na mieste pokojná,“ uviedla Martiniaková.

Nasledujúce video zverejnila na svojom profile nenávistná stránka Zomri. Tá nespokojných občanov vyjadrujúcich spontánny protest voči súčasnej garnitúre označila ako privržencov ĽSNS. Hlas vo videu zároveň dodal, že 5G sieť „absolútne nikomu neškodí“:

Po proteste v Bratislave sa väčšina z účastníkov presunula do Trnavy pred rodičovský byt Igora Matoviča, kde pokračovali v hlasnom trúbení:

Pozrite si ďalšie videá aj na profile TU.

Súvisiace články

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info

Cookies