Vláda, ktorej činy sú hodné zaplakania…

Éra „atómovej zbrane“ premiéra a jeho spriaznených firiem sa pomaly, ale isto končí. Ohrozenia sa zmiernili, počet hospitalizácií výrazne klesol, ľudia pochopili, že mnohé rozhodnutia vlády boli alibistické a nezmyselné. Koalícia zmenila rétoriku a testovanie zrazu nahradila nová činnosť – očkovanie. Televízie už neukazujú paličkovanie v nosoch, ale pretekajú sa v počte záberov na pichnutia injekčnými ihlami do ramien ľudí. Obe aktivity majú spoločné to, že sú celoplošné. Podaktorí štátni predstavitelia robia očkovaniu reklamu a vyhlasujú, že očkovanie znamená slobodu. V tomto povrchnom pohľade im výdatne pomáhajú médiá.

Slovenská národná strana vyjadruje veľkú nespokojnosť s tým, že médiá sa namiesto kvalifikovaných a odborných diskusií o kvalite i vedľajších účinkoch vakcín sústreďujú len na počty zaočkovaných ľudí. Pozornosť venujú chvále očkovania hoci ľudia by radšej privítali užitočnejšie informácie, ktoré by im pomohli pri rozhodovaní či, a ktorou vakcínou sa očkovať. SNS opätovne poukazuje aj na to, že očkovanie spôsobom hlava – nehlava môže mať ďalekosiahle devastačné účinky na zdravie ľudí. Očkovaniu by malo predchádzať vyšetrenie imunity a úrovne protilátok. Je veľa takých ľudí, ktorí covid prekonali a ani o tom nevedia.

Škandalózne odhalenia a dôkazy o fatálnom zneužívaní vyšetrovateľsko-prokurátorskej junty

Očkovanie nemusí byť pre každého rovnako vhodné. Ukazuje sa, že vakcíny nie sú univerzálne a popri propagácii očkovania treba otvorene hovoriť aj o mnohých vedľajších účinkoch. Koncom mája ŠÚKL evidoval celkovo 5109 hlásení. Išlo o teploty, zimnice ale aj oveľa závažnejšie príznaky ako napríklad kolapsové stavy, embólie alebo parézy tvárového nervu, poprípade hypertenzie…nehovoriac už o dokázaných troch úmrtiach pacientov po očkovaní. U vakcíny Pfizer je bilancia nežiadúcich vedľajších účinkov od začiatku očkovania 2 089 s jedným úmrtím a v tom 148 závažných účinkov.

Vakcína Moderna má zatiaľ 417 nahlásených nežiadúcich účinkov, jedno úmrtie a tiež 25 závažných komplikácií po očkovaní. Kontroverzná Astra Zeneca vedie rebríček s 2 558 hláseniami, jedným úmrtím a počtom 171 závažných nežiadúcich účinkov. V štatistikách sa nenachádza vakcína Sputnik V, ktorá ešte stále čaká v sklade v Šarišských Michaľanoch a blíži sa k hranici expirácie. Čas sa pri životnosti vakcín oklamať nedá a problém nevyrieši ani trucovanie ministrov staronovej vlády. Navyše nikto vlastne ani nevie ako s 200 tisícovou zásielkou naložiť, komu vlastne patrí, kto má alebo nemá na ňu právo. Vládna nemohúcnosť pokračuje. Zdá sa, že nepomohla ani rošáda na poste ministra zdravotníctva. Akurát človeka spriazneného s „duchom svätým“ nahradil o niečo pragmatickejšie vyzerajúci, verejnosti neznámy brigádny generál. Obom chýba razancia a jednoznačné prevzatie zodpovednosti za manažovanie pandemickej krízy a jej zdravotníckych dôsledkov.

Nebezpečné známosti Igora Matoviča

Súvisiace články

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info

Cookies