Vtip za pol miliardy: Kolíková doplatila na pomstu a nechápe

Z veľkej reformy justície s názvom “Súdna mapa” nezostala ani len mapka. Arogancia a pocit neomylnosti ministerky spravodlivosti Márie Kolíkovej bude Slovensko stáť pol miliardy eur. To je síce o niečo menej ako pretestoval Igor Matovič, ale v tej prázdnej špajzy by sa tých 500 miliónov eur hodilo, ak na nič iné, tak aspoň na platenie odškodného za nezákonne väzobné stíhania, ktorých pribúda. Kolíková, ktorá ministerstvo spravodlivosti zmenila na rezort pomsty, svojím developerským plánom skrytým za reformu súdnictva neoblafla ani koaličných poslancov.

Samozrejme, najpomstyvejšej žene vo vláde sa vypomstilo, že opustila rodnú stranu, ale aj to, že išla po krku Matovičovi, avšak reformu zameriavajúcu sa na dôstojné klimatizované priestory pre sudcov nepodporila najmä Sme rodina, ktorá by pol miliardy z Bruselu radšej videla vo svojich projektoch…

Za rok aj pol nedokázala Kolíková pre svoj plán zlučovania, odstraňovania a budovania súdov získať ani len väčšinu odbornej verejnosti, nie to ešte komplet spokojných pracovníkov v justícii. Právny štát na Slovensku v absolútnom rozklade a Kolíková obhajuje reformu slovami o klimatizácií a dôstojných priestoroch pre súdy. Z piatich budov mali dostať pracovníci jednu, ktorú by bolo treba postaviť, a to bol primárny základ celej Kolíkovej nápadu.

Nenaleťte fušerom! Memorandum vás z biedy nevytrhne

KOLÍKOVEJ DEMISIA ZA POL MILIARDY? NIE JE TO MÁLO?

V antikorupčnej vláde to zase smrdelo korupciou, keď Kolíková okrem klimatizácie vytiahla aj fakt, že nepodporením alebo zmenou míľnika z Plánu obnovy môže Slovensko prísť o 500 miliónov eur. Poslanci na milióny neskočili a ministerka pomsty svojou aroganciou a pocitom nenahraditeľnosti pripravila s najväčšou pravdepodobnosťou Slovensko o pol miliardy eur. Koľko nových počítačov, ktoré súdy žiadajú, sa mohlo nakúpiť?

Developerským plánom, ako reformu z pera Kolíkovej označili koaliční poslanci, a tak aktuálna stolička ministerky pomsty má pre koalíciu hodnotu pol miliardy. To naozaj v koalícií nenájdu menej arogantného blbca, ktorý bude pomstu robiť s väčším ohľadom na štátnu kasu, na ktorej sedí Matovič?

Vidina odchodu Kolíkovej z rezortu spravodlivosti je síce vábna, ale pri bande idiotov si treba uvedomiť, že oni schopní nájsť ešte arogantnejšieho, hlúpejšieho a ešte s väčším komplexom menejcennosti akým trpí Kolíková. Nemožné? Odporúčam prečítať si koaličnú zmluvu, kde je napísané, že ministerstvo spravodlivosti patrí strane Za ľudí. Kohože môže Veronika Remišová nominovať? Bol by Jurko “podopierač” lepší?
S Kolíkovou, ktorá svoj koniec nechápe, by mala padnúť celá vláda, veď vďaka celej koalícií sa “developerský plán” dostal do Plánu obnovy!

Súvisiace články

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info

Cookies