Igor Matovič – fabrika na klamstvá

Za posledných 24 hodín sa vzbúrili takmer všetky vedecké autority, ktoré nám boli od začiatku pandémie predstavované ako odborníci radiaci našej vláde pri zvládaní súčasnej humanitárnej krízy. Či profesor Krčméry, alebo Lekárska komora označili plošné testovanie antigénovými testami za nezmysel, nakoľko tieto testy sú nepresné a celá akcia logisticky nepremyslená.

V dôsledku plošného testovania môže prísť k šíreniu nákazy v regiónoch, ktoré nie sú ohniskami a zároveň nám doteraz neboli predstavené ozajstné výsledky testovania z minulého víkendu, teda okrem bombastických vyjadrení premiéra o zachytení tisícok nakazených.

Vláda tlačí samosprávy do megaprúseru

Nehanebná vládna propaganda

Premiér s ministrom zdravotníctva dnes zvolali zúfalú tlačovku po tom, čo na vládu apelovali odborníci a šéf Lekárskej komory rezignoval na svoj post v krízovom štábe s vyjadrením, ktorého podstatu sme všetci už dlho šípili, že rozhodnutia o tisíckach životov Slovákov nerobia odborníci, ale politici, ktorí nemajú ani len adekvátne vzdelanie viď. premiér plagiátor.

Táto tlačovka bola venovaná neuveriteľnému zázraku v podobe antigénových testov, ktoré sú až o „vyše 100%“ účinnejšie, ako sme si vôbec mysleli. A teda podľa premiéra má plošné testovanie dvakrát väčší zmysel ako doteraz. Problém však je, že o „vyše 100%“ v tomto prípade znamená skok z 30% na takmer 70% presnosť testov, pričom sa premiér bombasticky odvoláva na štúdiu Pražskej nemocnice Motol. Škoda však, že táto štúdia došla k záverom, že antigénové testy sú nepresné! Čo ostatne dokazuje úryvok zo záverov tejto štúdie: „Výsledky studie jsou opravdu daleko za očekáváním. Celková senzitivita antigenních testů se podle našeho zjištění pohybuje pod hranicí 70 %. Náš odhad byl přitom zhruba 85 %,“ říká prof. MUDr. Pavel Dřevínek, Ph.D., přednosta Ústavu lékařské mikrobiologie 2. LF UK a FN Motol, a dodává: „Dá se říct, že 3 z 10 Covid+ pacientů, a to dokonce i pokud mají příznaky, antigenní testy vůbec nerozpoznají!“

To však nebráni nášmu premiérovi šíriť nechutnú propagandu, za ktorú by sa nehanbili ani komunisti zakrývajúci katastrofu v Černobyle. Pretože presne to naša vláda robí. Nakúpili zlé testy a chcú ich použiť v rozpore s odporúčaniami vedeckej a odbornej obce, len aby si dokázali, že sú schopní zmobilizovať celé Slovensko. Je im jedno, že toto naozaj môže stáť ľudí životy a kolaps nášho zdravotníctva v dôsledku preťaženia zdravotníckeho personálu, ktorý už dnes podáva nadľudské výkony.

Premiér ukazuje, že klamstvá vždy boli a stále aj sú jeho pracovnou metódou pri totálne šialenom a nezmyselnom obhajovaní plošného testovania, kedy sa postavil proti odborným kapacitám doma, ale i v zahraničí. Kým premiér tvrdí, že plošné testovanie je zamerané na zachytávanie infekčných ľudí, tak Boris Klempa z Výskumného ústavu SAV hovorí, že negatívny test neznamená, že daný človek nie je infekčný!

Prezidentka vyzýva vládu, aby upustila od sankcií za neúčasť na plošnom testovaní pre nepripravenosť

Populistická diktatúra Igora Matoviča

S bombastickými vyhláseniami o novo objavenej super presnosti lacných testov určených pre krajiny tretieho sveta a na rýchlo-testy na hraniciach nás presviedča premiér- študovaný virológ (titulovaný plagiátor) a minister zdravotníctva-kardiológ (čo je bohužiaľ pravda) o tom, aký je super nápad nechať pretestovať celú populáciu. Pričom sa obaja odvolávajú na štúdiu, ktorá hovorí presný opak a hovorí, že tieto testy nie sú schopné zachytiť 3 z 10 PACIENTOV S PRÍZNAKMI!!! Obaja títo páni by okamžite mali odovzdať svoje funkcie a pán minister by mal byť zbavený lekárskej atestácie!

V priamom prenose sme dnes počuli, že premiér odmieta počúvať odborníkov a politici robia rozhodnutia za nich. A ja sa pýtam, kto sú títo politici, že majú právo rozhodovať o životoch nevinných ľudí? Je vôbec v 21. storočí v demokratickej krajine uprostred Európy možné, aby bol pri moci šialený sociopat, ktorý si myslí, že premiérske kreslo je ovládač od hry zvanej Slovensko a môže si s nami robiť čo chce?

Ja sa obávam, že plošné testovanie už nezastaví nikto, keď premiér po apeloch lekárskej komory a vedeckých autorít prišiel s týmto šialeným populistickým ťahom, kde doslova vyfabrikoval z negatívnej štúdie pozitívnu správu. Navyše nám oznámil, že tí, čo nepôjdu na testy a nebudú mať negatívny výsledok, budú mať obmedzené slobody. Tieto všetky črty spoločne s čistkami a zatýkaním tvoria obrázok nie parlamentnej demokracie v srdci Európy, ale Stredoázijskej diktatúry.

Úprimne, cítim sa ako v Turkmenistane, kde prezident zakázal psy a všetci musia mať biele autá. Netuším dokedy budú ľudia trpieť toto šialenstvo. No obávam sa, že sa rútime do záhuby a Igor Matovič je náš rušňovodič, ktorý pridáva plyn.

Zdroj štúdie Nemocnice Motol:

Súvisiace články

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info

Cookies