Kolaboruje prezidentka so skupinou okolo Naďa ?

Zobudí Rizman Čaputovú?

Prezidentka Zuzana Čaputová pripomína spiacu Šípkovú Ruženku! Podobne ako princezná z rozprávky aj Čaputová čaká na svojho princa, ten terajší, niekoľký v poradí Juraj Rizman, pravdepodobne nie je ten pravý, resp. okrem váľania sa po koberci spolu nič iné nerobia!

Práve v týchto dňoch nastáva čas, kedy sa dostáva k Čaputovej jej hlavná a najdôležitejšia kompetencia, ktorú ako hlava štátu má! Je to Čaputová, ktorá môže diskusiu o vazalskej zmluve s USA definitívne ukončiť, či priliať olej do ohňa! Najvyšší čas, aby v tomto prípade konečne Čaputová vstala z koberca, vzala návrh dohody s USA a poslala ho na posúdenie Ústavnému súdu, ktorého adresu dobre pozná z minulého roka, keď veľmi pro aktívne hodila záchranné lano koalícií a referendum o predčasných voľbách skončilo v koši.

Túto výzvu iniciovanú Eduardom Chmelárom, prezidentom OZ Zjednotení za mier, podpísali Ján Čarnogurský, bývalý predseda vlády, Ján Drgonec, emeritný sudca Ústavného súdu, Vladimír Palko, bývalý minister vnútra, a Brigita Schmögnerová, bývalá ministerka financií, ktorých výzvu by Prezidentský palác ignoroval nemal. Ignorácie a arogancie moci sa už na tomto “bojovom poli” dopúšťa partia okolo ministra obrany Jaroslava Naďa, ktorá oponentov podlo a vulgárne označuje za agentov cudzej moci, čím bagatelizuje výhrady k Dohode o obrannej zmluve s USA!

Prezidentka a vrchná veliteľka Ozbrojených síl by už konečne mala zaujať stanovisko, k zmluve, ktorá urobí zo Slovenska satelit USA a republika, ktorej je najvyšším ústavným činiteľom stratí suverenitu.

Dnešný v tichosti vnímavý postoj Čaputovej sa podobá na staré známe “kto mlčí, ten svedčí”. Kolaboruje prezidentka so skupinou okolo Naďa, ktorá zjavne neháji záujmy Slovenska, pričom v prípade dohody s USA drží jej odporcov v šachu a konšpiráciami o ich práci pre cudzie mocnosti neumožňuje demokratickú diskusiu?

Haló, pani prezidentka, budíček! Čas na posúdenie dohody s USA Ústavným súdom sa neuveriteľne rýchlo kráti!

 

Súvisiace články

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info

Cookies