Kto utečie prvý – alebo koľko dostane Kočner?

Mystifikácie novinárov, ktorí chceli na Slovensku majdan

Práve som dočítala aktuálnu správu SITA o tom, ako Prezidentka Čaputová pri výročí Kuciakovej smrti poďakovala novinárom za to, že prierezom všetkých redakcií sa dokázali spojiť proti zlu a zastupovať verejnú mienku pri potlačovaní korupcie v justícii.

Padala mi sánka, keď slzami zastrené zraky verejnosti upierali sa na novinárov a redaktorov ako Bárdy, Valček, Vagovič, Tódová a ďalších v rade, ktorí s korupciou statočne bojovali a bojujú. Za peniaze oligarchov, selektovaním pravdy, podporovaním justičných prechmatov, neobjektívnou informovanosťou a vynášaním verejných rozsudkov nad ľuďmi, proti ktorým agent Peter Tóth spolu s prokurátorom Šantom, advokátom Lipšicom, ale aj s účinnou pomocou senátov špeciálneho trestného súdu postavili dve najväčšie kauzy na Slovensku: vraždu Jána Kuciaka s priateľkou a kauzu  zmeniek Pavla Ruska. Cynická spomienka.

 

Média nás ohlupujú propagandou, piata veľmoc verejnosti vnucuje lži

Ak by Čaputová odovzdala cenu Petrovi Tóthovi a možno aj Mariánovi Kočnerovi za videá a nahrávky, ktoré začali čistiť justíciu, tak by som sa možno zasmiala ešte viac, ale by som to aspoň chápala ako logickú konzekvenciu a potvrdenie zásluh na tom, že vznikli také videá ako slávny rozhovor s Trnkom, alebo Trnkov rozhovor s Počiatkom. Ako a kto potvrdí pravosť nahrávok to ešte len uvidíme, ale podstatné nie je ani to, kto ich spravil a ale, čo na nich odznie a najmä komu najviac poslúžilo ich zverejnenie práve keď Kočner bol vo väzbe? Škandalózne sms-ky z Threemy, ktorú Slovensku k dobrému ránu priniesol Peter Tóth ešte budú mať  tiež dlhú púť pred sebou a všetko môže stáť a padnúť na maličkých detailoch, na ktoré Peter Tóth opomenul alebo nezabudol, ale nechal ich tam ako mikrobodky pre dešifrovanie, keď niekoho bude zaujímať, či ho k zvrátenému konaniu  pod hrozbou niekto nedonútil.

Mediálny lynč na objednávku

Kočnerov osud ako voodoo rituál slovenského bulváru

Tak či tak, novinári sa chytili Kuciakovej vraždy ako príležitosti, ktorá príde iba raz za život.  Spomenúc si na Vagovičovu výpoveď na súde vo veci vraždy, keď nabádal Kuciaka do konfliktu s Kočnerom preto, lebo dôjde k pádu vládu a k predčasným voľbám, napadá ma absurdná myšlienka, že Kuciakova vražda bola iniciátorom výbuchu. Zámienkou, ktorú potrebovali oligarchovia k spusteniu  slovenského majdanu. Súbežne však    potrebovali obeť stelesňujúcu diabla, príčinu zla a korupcie.

Genialita režiséra tohto príbehu im našla Kočnera, ktorého treba hodiť cez palubu, niekto získa jeho peniaze, pohľadávky, úložky, zmenky. Ideálne je začať likvidáciu Kočnera  práve na Ruskových zmenkách. Dej a scenár sa rozvinul o obvinenie Ruska z objednávky Volzovej vraždy na základe vierohodného svedka Černáka a rýchly záťah na skupinu ľudí, ktorých vraj usvedčovala Kočnerova Threema. Novinárska elita, ktorá „priečne cez redakcie – ako hovorí Čaputová“  dokázala vďaka majiteľom svojich médií tento scenár rozvíjať. Denno-denne masírovať verejnosť názorom a prekrútenými faktami, že za všetkým stál Kočner si skutočne zasluhuje poctu pani prezidentky.

Brachiálne zložky ako nástroj Šantovej a Lipšicovej inkvizície

Je vcelku známa história lustrovania novinárov z obdobia pôsobenia Lipšica na poste  ministra, na ktorom sa určitým spôsobom podieľala aj  pani Šantová zo svojej pozície v pracovnom zaradení v štátnom služobnom pomere. Lipšic po svojej tragickej nehode, pri ktorej usmrtil človeka určite ťažko hľadá odpaľovaciu dráhu pre svoju budúcu kariéru, preto sa objavuje všade, kde je veľká mediálna pozornosť, alebo kde z nejakého dôvodu musí byť prvý pri dianí, musí mať  prístup ku spisom a k údajom, z ktorých ťaží a robí supermentora,  školiteľa a informátora oligarchických mediálnych úderiek.

 

Justiční inkvizítori Klemanič a Šanta sa rozhodli slovenskú spoločnosť vrátiť do stredoveku

Kočnerovi, ktorý je vzatý do väzby v prípade Ruskových zmeniek, dokonca cez americké spravodajské linky v zahraničí, štát postupne zaisťuje majetok. Porušením prezumcie neviny. Lipšic mohutne vynáša informácie zo spisu, zverejňuje obsah údajnej Kočnerovej Threemy, s prokurátorom Šantom  podávajú pred kamerami herecké výkony hodné Oscara po každom pojednávaní  v zmenkovom prípade aj v prípade vraždy. Sú si však vedomí toho, že v spise o zmenkách existuje prehľad účtovníctva Inkasný servis, kde zmenky sú zaevidované, vedia, že znalecké posudky ku zmenkám sú absolútne nejednoznačné a preto sa našla „ znalkyňa“, ktorá je múdrejšia všetkých znalcov a stanovuje vek zmeniek na rok 2013. Všetko je to lož, pretože oni poznajú obsah spisu evidovaného v Slovenskej informačnej službe.

 

MIMORIADNE: JUDr. Daniel Lipšic a prokurátor JUDr. Šanta oklamali celé Slovensko

Sudca JUDr. Klemanič, ktorý predsedá senátu ŠTS vo veci zmeniek nepripustil dokazovanie, odročil  pojednávanie na posledné slovo a vynesenie rozsudku.

 

Korupčné správanie sudcu Klemaniča alebo … keď si uvedomíte, ako vám jeden nezákonný rozsudok zmení život

Odvahu ale k tomu nemal, pretože  nevedel kto a kedy prinesie informáciu o tom, že celý tento proces je bábkové divadlo.

Stalo sa, čo nikto nečakal. Objavil sa Ruskov spis z prostredia SIS, ktorý obsahuje 86 strán spravodajských záznamov.

Archív SIS z rokov 2000 – 2001 vyvrhol záznamy z urovnania kauzy Markíza podpísaním zmeniek

Informácií, ktoré lámu väzy. Nie, Kočnerovi alebo Ruskovi, ale všetkým cteným novinárom, prokurátorom, sudcom, vyšetrovateľom, svedkom a najmä Petrovi Tóthovi, s nesporne kvalitne ošetrenou životnou poistkou, s významovým obsahom: nátlak, skorumpovanie  a zastrašovanie, ktorými jeho svedectvá a ním dodané dôkazy vznikli…

 

Archív SIS z rokov 2000 – 2001 vyvrhol záznamy z urovnania kauzy Markíza podpísaním zmeniek

Koľko dostane Kočner ?

Bude to evidentne astronomické číslo. V eurách a nie v odsúdených rokoch. Pokiaľ si uvedomíme, že ak by aj skutočne zhromažďoval informácie, ale ich nezverejnil a ani nevyužíval na nekalú činnosť, čo by sa muselo osobitne dokazovať, tak mu môže hroziť minimálny trest. Tu končia možné sankcie voči Kočnerovi.

Bilancia  – 18 mesiacov väzby, obmedzenie osobnej slobody, zabavenie majetku, marenie podnikateľskej činnosti, poškodenie mena označovaním za vraha a hlavy chobotnice. O osobitnom účinku opatrení americkej vlády ani nehovoriac. Som presvedčená, že medzinárodný tím právnikov bude mať zákazku, ktorú bude musieť Slovensko zaplatiť a ešte strpieť aj hanbu za svoju justíciu, na päť až desať rokov.

Kto bude baliť kufre a kto ešte koľko dostane?

Predstavme si, že jeden známy prokurátor sa rozhodne navštevovať ako verejnosť civilný proces vo veci bežných zmeniek. Vraj z vlastnej iniciatívy !? Rozhodne sa trestne stíhať podozrivé osoby s účinnou pomocou iného právnika, advokáta, ktorý pred časom bol už dva krát ministrom silového rezortu a v súčasnosti zastupuje bohatú americkú firmu.

Bývalý agent SIS si uvedomí, že by mohol vraždu Jána a Martiny bombasticky prepojiť s informáciami, ktoré po niekoľkých mesiacoch nájde v telefónoch a z týchto informácii vyrobiť závery, že zmenky boli vyrobené na starej tlačiarni  a zohnanom papieri. Uvedená skupina ľudí zahrá pre verejnosť divadelné predstavenie divadlo najskôr na polícii, neskôr pokračuje  na súde v presvedčení, že proces je potrebné vyhrať najmä pred kamerami.

K uvedenému postačuje tvrdiť opak toho, čo odznelo pred súdom a dať výrokom iný význam. Súd miesto preskúmania návrhov a objektívneho vypočutia obhajoby a jej návrhov na vykonanie dôkazov drží sa vopred dohodnutej línie a na základe objednávky pripraví rozsudok. Vlastne, podľa scenára by mal predseda senátu vyhlásiť rozsudok, ktorý podobne ako v 50-ich rokoch, dostal od predsedu súdu.

Možno to naozaj všetko nie je pravda, ale fikcia

Archívy Slovenskej informačnej služby neklamú. Zvrátenosti týchto procesov, niekto vymyslel a dotiahol takmer teatrálne do konca, v prípade, že by sa neobjavili spisy tajnej služby, z ktorých vyplýva, že zmenky boli pravé.

Všetka námaha so znalcami, ich výpovede, nátlak na svedkov, marenie dôkazov obhajoby, zaistenie majetku a bombastické správy v médiách sa stali zbytočnými. Pravosť listín zo spisov Slovenskej informačnej služby nedokáže žiadny posudok a ani svedecká výpoveď prevrátiť.

Iniciatíva a úžasná nadpráca prokurátora, vyšetrovateľa, advokátov, svedkov, znalcov a v neposlednom rade aj senátu je zbytočná. Úsilie vynaložené na ich synchronizáciu a peniaze minuté na ovplyvňovanie všetkých kompetentných cez média vyšli navnivoč.

Prichádza druhá ruka zákona

Voči každému, čo klamal, podvádzal, manipuloval, falšoval, prekrúcal, maril práva druhého, ovplyvňoval verejnú mienku a usiloval sa o krivé odsúdenie bez dôvodu, musí byť vyvodená trestnoprávna zodpovednosť.

A, čo najskôr …

 

 

Súvisiace články

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info

Cookies