Na pozadí drastických opatrení likvidujúcich ekonomiku nezabudnime ani na deti, ktorým likvidujú detstvo

Prosím vás, na pozadí týchto drastických opatrení likvidujúcich ekonomiku nezabudnime ani na deti, ktorým od dnes likvidujú detstvo. A na rodičov, učiteľov a riaditeľov.

Obrovské škody sa udiali už na jar. Podľa dát samotných analytikov ministerstva školstva až 50 tisíc detí stratilo prakticky všetok kontakt s vyučovaním a so školou. Ďalších asi 150 tisíc malo kontakt iba spontánny – žiadne online vyučovanie alebo iné formy stáleho kontaktu.

To je už 200 tisíc detí z celkovo 700 tisíc školákov. Obrovské číslo, mal by z toho byť celonárodný škandál a okamžité odstúpenie ministra. Ale nebolo nič. (Okrem toho, vedenie ministerstva sa snažilo tieto údaje vlastných analytikov scenzurovať.)

Navyše, osobnou neschopnosťou ministra došlo k tomu, že hoci operátori ponúkali deťom zo sociálne vylúčeného prostredia voľné dáta, nikto to zo strany ministerstva nezadministroval a deti ich nedostali.
A čo sa deje teraz?

Minister školstva je tak neschopný a politicky taká handra, že nedokázal zabrániť aspoň tomu, aby sa uzavretie stredných škôl neudialo z jedného dňa na druhý.

Pritom samo osebe bolo zrejme nezmyselné. Pravdepodobnosť, že korona uškodí niekomu v tejto vekovej skupine je vyslovene extrémne nízka. Podobne riziko prenosu na školách, zo študentov na učiteľov, je mimoriadne nízke, pretože, to už dnes vieme, ľudia bez príznakov, aj keby boli pozitívni, koronu v skutočnosti prakticky nešíria. A, opäť, v tejto vekovej skupine to len málokoho aj pri styku s infekciou naozaj prerastie do choroby (v takomto prípade, samozrejme, treba jedinca nechať doma).

Ale dobre, to je na zváženie. Čo však na zváženie nie je, je fakt, že ministerstvo samo priznáva, že sa na druhú vlnu nepripravilo. Metodické usmernenia, školenia, nákupy techniky, zabezpečenie voľných dát, nič.
Nič. Komu je na čo dobrá takáto vláda??

Súvisiace články

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info

Cookies