Na Slovensku sa dvíha odpor… Pani prezidentka, odpískajte to, ešte stále je čas

Sankcionovanie zamestnancov, ktorí sa nezúčastnia celoplošného testovania, odsúdila Konfederácia odborových zväzov. Ak je testovanie dobrovoľné, žiadne sankcie zamestnávateľov nepripadajú do úvahy. A už vôbec vás nemôžu vyhodiť.

Odbory pracujú na právnom rozbore, ako chrániť zamestnancov. Ale už teraz je jasné, že ak budú podnikatelia ľudí takto šikanovať, pôjdu na firmy likvidačné žaloby. Mali by si to dobre rozmyslieť, lebo už je toho tak akurát dosť. Ľudia nie sú otroci.

Podľa právnej analýzy Jána Čarnogurského mladšieho zamestnávateľ nemôže žiadať potvrdenie o negatívnom teste a nemôže siahnuť na výplatu človeku, ktorý kvôli jeho absurdnej požiadavke, nemôže nastúpiť do práce.

Ako upozorňuje Dr. Čarnogurský, prekážka je celkom zjavne na strane zamestnávateľa a nie zamestnanca. V prípade, ak zamestnanca nevpustia do práce, podnik musí zamestnancovi preplatiť ušlú mzdu. Darmo sa vám vyhrážajú, žalujte ich.

Slovenskej lekárskej komore, ktorá našla odvahu a postavila sa proti celoplošnému testovaniu, sa vyhráža minister obrany Naď. Vyhlasuje, že šéf lekárskej komory má byť odvolaný a nahradený niekým poslušnejším.
Kde je preboha prezidentka? Minister, za ktorým stojí armáda, takto nehanebne vstupuje do lekárskej samosprávy a ona je ticho? To nestačí, ako podpredseda NR SR Šeliga zasahuje do akademickej samosprávy?

To ide vládna koalícia prenasledovať každého, kto s ňou nesúhlasí? Budú na nás posielať armádu? Na lekárov? Na akademikov? Na ľudí? Toto je hlave štátu naozaj ukradnuté?

Minister obrany Naď dnes žobronil a prosil lekárov, aby prišli na jeho nezmyselné manévre. A vraj ich prinúti nútenou mobilizáciou, ak bude treba. Naď už je zjavne úplne zúfalý, keď sa musí takto zbesilo vyhrážať. Rúca sa im to. Celá tá ich maškaráda. Držme palce lekárom, nech vydržia!

Premiér Matovič je zjavne na dne. V rozhovore pre Denník N sa kompletne opustil a vyšlo z neho, že ho vládnutie „nebaví“, nechce byť premiérom a že sa mu to „zhnusilo“ a že dostáva „nakladačku“ a že je to „odporná robota“. Veď si to vypočujte – toto má byť líder Slovenska.

Ja po tomto nervovom kolapse fakt nevidím jediný dôvod, pre ktorý sa ešte drží premiérskej stoličky – pán premiér, poplačte si, posmrkajte, ešte aj vreckovku vám podám, pohladím, poľutujem, len už hlavne odstúpte a prestaňte ubližovať Slovensku!

Lekári sú proti. Odbory sú proti. Vedci sú proti. Virológovia sú proti. Opozícia je proti. Právnici sú proti. Ľudia sú proti. Tu už nie je o čom.
Pani prezidentka, odpískajte to, ešte stále je čas.

 

 

Matovičovo údolie úzkosti … Kto ukončí túto Matovičovu psychiatriu?

Súvisiace články

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info

Cookies