Nedeľník z politických diskusií 01/22

Prvé nedeľné politické diskusie v roku 2022 sa niesli aj v znamení bilancovania roku 2021 a predpovedí na rok 2022.

Matoviča sa, ako inak, nič netýka

Zle zvládnutá aj tretia vlna pandémie je výsledkom politiky šéfa SaS Richarda Sulíka, ktorý podľa ministra financií Igora Matoviča v apríli roku 2020 natáčal zápchy na diaľnici spôsobené opatreniami vlády a odvtedy len a len podkopáva vláde nohy. Sulík nenakúpil testy jeho strana potopila marketingový ťah s vakcínou Sputnik a on chudák Matovič sa obetoval a robí ministra financií.

Daňovo premlčaný podvodník ide ešte ďalej v krivdách, ktoré cíti ministerka spravodlivosti Mária Kolíková okupuje neprávom ministerstvo a on by najradšej otvoril koaličnú zmluvu, minister školstva Branislav Gröhling otvára školy zavčasu, a teda predpoveďou Matoviča bude zo Slovenska do pár týždňov topiaci sa Titanic a on sa nezúčastnil vlády, aby nemusel hlasovať za otvorenie kultúry, ktoré navrhuje jeho ministerka kultúry Natália Milanová tvár, ktorej verejnosť nepozná ako Columbovu ženu! Jediným stabilným partnerom je Boris Kollár, ktorého teraz Matovič sklame lebo odmietne okrúhly stôl o referende k predčasným voľbám. Dôvodom je, že “s mafiou sa nediskutuje”, aké precitnutie a ublíženie najbližšiemu partnerovi, a hneď začiatkom roka…

Už keď skritizoval všetkých a stihol zmietnuť zo stola aj šialenosť Veroniky Remišovej v podobe povinného očkovania proti covidu, nezostalo nič iné ako pustiť sa do Prezidentského paláca a Zuzany Čaputovej. Slovenskom aktuálne najviac hýbe dohoda o obrannej spolupráci s USA, ktorá je mokrým snom dvojky OĽaNO a Matovič sa zjavne baví! Šašo sleduje “diskusiu” a vytvára si názor, pričom je mu jedno ako to dopadne, lebo v konečnom dôsledku to skončí na stole prezidentky. Mimoriadne mu treba dať za pravdu, ale ohýbač reality Matovič zasa klame! Ak to vláde, prípadne parlament odmietne, tak vláda môže prezidentke toto výsostné právo prebrať a o pár mesiacov skôr ukončiť diskusie o tejto maximálne nevýhodnej zmluve pre Slovensko!

Lenže čo čakať od nesvojprávneho šaša, ktorý je najradšej ak sa ho nič netýka! Matovič krútením sa na stoličke potvrdzuje, že má strach, odmietaním čo i len okrúhleho stola o referende k predčasným voľbám ukazuje, že politického života bez ochranky sa Matovič reálne bojí! Napokon môže čakať facku na každom rohu, kde sa zjaví…

Zemanová z trhoviska

Trhovisko predviedli v diskusii poslanci: Michal Šipoš, OĽANO, Igor Kašper, Sme rodina, Anna Zemanová SaS, Viera Leščáková, Za ľudí, Richard Takáč, Smer-SD, Marian Kotleba, Kotlebovci – ĽSNS a Erik Tomáš, Hlas-SD.

Poslankyňa Anna Zemanová zo SaS, to je tá pani, ktorá takto pred rokom zahlásila, že dôchodcovia nevytvárajú hodnoty, a teda majú doma v tichosti čakať, začala aj rok 2022 podobným nezmyslom.

Podľa Zemanovej síce ľudia môžu zbierať podpisy k referendu o predčasných voľbách, ale sú im na nič, lebo ich zodpovednosť je raz za štyri roky ísť voliť a potom mlčať, tak znie parafrázy tejto zástankyne slobody a solidarity!

Totka Zemanová, ktorá podľa vlastných slov spred roka má sedieť doma a ticho čakať, slobodne a solidárna odmieta verejnosti vyjadrovať sa k smerovaniu krajiny viackrát ako raz za štyri roky!

Diskusia vedená moderátorom Marekom Makarom miestami pripomínala trhovisko, resp. scénu z filmu Asterix a Obelix, kde sa Galovia hádali o čerstvosť ryby. Okrem Zemanovej ukážky slobody a solidarity bolo zaujímavé sledovať synchronizáciu Šípoša so svojim stvoriteľom Matovičom! Obaja totiž vehementne tvrdia, že s mafiou za okrúhly stôl nesadnú. Možno nesadnú, ale časť obyvateľstva by ich najradšej videla s mafiánmi v Leopoldove…

Budaj kontra Pellegríni, zlatý kliniec nedele

Podobné ako predošlé diskusie aj v dueli ministra životné prostredia Jána Budaja s predsedom Hlasu-SD Petrom Pellegrinim to bolo najmä o dohode s USA! Po tom, čo v sobotu Matúš Šutaj Eštok tvrdil, že referendum nepotrebujeme ku “každej jednotlivej veci” sa politika Hlasu-SD otočila a ako Tomáš, tak aj Pellegrini v diskusiách potvrdili, že petíciu k vyhláseniu referenda podporia, ale doplnia aj otázku ohľadom sociálneho vnímania štátu! Ako to chcú docieliť nepovedali, nakoľko ekonomické otázky sú v referende Ústavou zakázané, aby napokon celé prípadné referendum neskončilo v koši Prezidentského paláca, a tentoraz oprávnene…

Vystupovanie “domovníka” Budaja bolo miestami, tak nedôstojné, že aj jeho najväčšiemu neprajníkovi ho muselo byť ľúto! Zatiaľ, čo jeho šéfa dohoda s USA nezaujíma, tak Budaj by sa pre ňu roztrhol, lebo USA sú spojenci a Rusi nás už okupovali. Samozrejme, presne podľa nôt prišlo aj na Generálneho prokurátora Maroša Žilinku, ktorého voľbu dnes Budaj musí ľutovať, lebo namieta vynikajúcu dohodu a ide na oslavu Ruskej prokuratúry.

Pre tejto téme chcel aj nechcel Pellegrini povedať, že slová hlavného podopierača budov na Slovensku Juraja Šeligu o ruskej prokuratúre, ktorá je podľa neho spolitizovaná sa dajú použiť aj na Špeciálnu prokuratúru na Slovensku, a teda podľa Šeligovej argumentácie by Žilinkovi ruku v Európe nemal podať nikto! Čo Pellegrini nepovedal na “plné ústa” si myslí značná časť Slovenska! V base vďaka Špeciálnej prokuratúre sedia vo väzby nezákonne ľudia, čo už v mnohých prípadoch potvrdil Ústavný súd, ale zomrel napríklad generál Milan Lučanský, ktoré smrť síce “vyriešila” politická komisia ministerky spravodlivosti, ale orgány činné v trestnom konaní ešte ortieľ nevyriekli, vďaka čomu ešte časť verejnosti oprávnené verí, že generál samovraždu nespáchal, ale išlo o “nutné zlo” v prospech moci…

Odkazom prvých politických diskusií v roku 2022 môže asi len fakt, že jediného čoho sa súčasná vládna garnitúra obáva sú predčasné voľby a vôľa ľudu!

 

Súvisiace články

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info

Cookies