Neprokurátor Lipšic, ktorý je vo výkone trestu chce byť špeciálnym prokurátorom. To nevymyslíš – to je Slovensko…

Smrad po tejto vláde budeme vetrať dlho

Čo majú spoločné nový generálny prokurátor Maroš Žilinka, šéf SIS Vladimír Pčolinský a politik na nútenom dôchodku Daniel Lipšic?
Okrem toho, že všetci traja pochádzajú z liahne KDH, tak Žilinka bol Lipšicov štátny tajomník a Pčolinský viedol kanceláriu vtedajšieho ministra spravodlivosti v tom istom období.

Nový špeciálny prokurátor – Daniel Lipšic

Dnes sa títo traja možno opäť profesne stretnú. Keďže Daniel Lipšic ohlásil kandidatúru na špeciálneho prokurátora, po tom čo zvolili jeho štátneho tajomníka za toho generálneho.
Dokonca sa môže zdať, že Lipšic urobil mentálne vyzretý ťah, keď nešiel kandidovať na generálneho prokurátora. Pravdou však je, že sa prezidentka pri jeho mene odvolala na právo nevymenovať zvoleného kandidáta.

Čo už však pri špeciálnej prokuratúre neplatí a preto sa ukazuje, že Lipšicov ťah nepramenil z etalónu morálky, ktorým sa bývalý minister spravodlivosti tak rád prezentuje, ale z prezieravosti.
Pri Danielovi Lipšicovi totiž existuje nie jeden, ale celý rad dôvodov počínajúc jeho politickou zaujatosťou, tým že bol odsúdený za zabitie z nedbanlivosti, či jeho profesnou zaujatosťou, keďže sa rád podieľa na medializovaných prípadoch, ktoré majú často politický podtón.

A v neposlednom rade fakt, že Daniel Lipšic je odborník na obchodné právo a kandiduje na špeciálneho prokurátora zrejme dvíha obočie nie jednému znalcovi problematiky.

Naozaj reforma justície?

Jedná sa teda naozaj o toľko avizovanú očistu systému spravodlivosti, keď do mozaiky prichádzajú recyklované tváre, o legitimite ktorých uchádzať sa o tieto posty existujú reálne pochybnosti?
Takéto saltá a prešľapy v našom súdnictve vyvolávajú viac otázok, ako poskytujú odpovedí. Zvolenie Daniela Lipšica do funkcie špeciálneho prokurátora by znamenalo, že tandem Žilinka-Lipšic budú môcť vplývať na našu justíciu až do roku 2027, čiže ďaleko za mandátom súčasnej koalície.

A aj keď som si istý, že Igora Matoviča nikto už voliť nebude, tak smrad po ňom tu ostane ešte dlho a s ním aj dôsledky, ktoré budú cez justíciu vplývať na našu politiku ešte minimálne 3 roky po skončení riadneho mandátu súčasnej vlády.

 

Dobré ráno polícia!

Súvisiace články

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info

Cookies