Päť metrov za hranicou

Bombastické odhalenia médii, ktoré v prestávke medzi pojednávaniami v Kočnerových prípadoch hodlajú mlátiť prázdnu slamu sú zábavné až paranoidné.

Z Kočnera vyrobili terč 

Posledný hoax, ktorý  zverejnili proti Kočnerovi nastavené média vytiahli senzačnú informáciu, ako chcel Kočner utiesť na svoju jachtu, ako si objednal súkromný let a súd mu to zmaril. Samozrejme k tomu uverejnili triedneho nepriatela Kočnera ako si užíva na závesnom lehátku nad morom.

Tak toto je tá správna ideologická manipulácia a masírovanie verejnej mienky, Stačí k tomu povrchný úsudok a skoordinované média nasadzujú ďalšiu ranu  ľudožrútovi, vykorisťovateľovi a všemocnému korupčníkovi, ktorý sám  dokázal zdevastovať slovenskú justíciu. 

 

 

Odhad šancí pred pojednávaním

Predstavme si, že Marián Kočner so svojimi konexiami skutočne neodhadol vážnosť situácie a dostavil sa na pojednávanie, ktorého koniec pre neho znamenal vzatie do väzby. Netušil to do predu? Alebo to vyhodnotil ako malú pravdepodobnosť? Myslel si že to prehrmí,   vzniknú prieťahy a on bude bojovať s justíciou naďalej v obleku a spoza fasády svojich právnikov ? Pozerajúc na to dnešnými očami, tak dôvod na väzbu neexistoval a nebol dodnes ani verifikovaný tak, ako to súd akceptoval.

Rozhodnutie súdu určite nevzniklo na samotnom pojednávaní a bolo v rámci senátu skonzultované. Kočner ale nemal ani hlášku o tejto variante. Prišiel pokojne na pojednávanie vo viere, že bude sa pojednávať pragmaticky, pridržiavaním sa dôkazov a racionálnych argumentov. Najvážnejším právnym argumentom bola existencia zúčtovania zmeniek v roku 2001, čo vyvracalo akúkoľvek pochybnosť o ich pravosti a času vzniku.

Zmenky neboli sfalšované,  JUDr. Daniel Lipšic a prokurátor JUDr. Šanta oklamali celé Slovensko

Ruskov sledovací náramok bol pre neho maximálnym možným ohrozením. Uvedomoval si maximálne, Ruskova pozícia v danom obvinení je od jeho značne horšia a vážnejšia, preto sa logicky neobával.

Po oznámení rozhodnutia stihol ešte poslať krátku sms, že ho berú do väzby. To bola jeho posledná sms-ka, ktorú od 28.6.2018 poslal. Kočner si určite bol vedomý toho, že ak by odišiel do zahraničia pred pojednávaním, potvrdí všetky  špekulácie o tom, že sa chystá na útek. Rovnako si uvedomoval, že je sledovaný a preto sa správal štandardne v rámci svojho životného štýlu. Ráno si objednal súkromný let do Chorvátska  obvyklým spôsobom, čiže je jasné, že týmto spôsobom cestoval pravidelne a bol dobrým klientom leteckej spoločnosti Tatrajet.

Mohli by sme tiež špekulovať, že jeho sledovanie a monitorovanie nezachytilo práve túto informáciu, ktorú efektívne posunuli pre ovplyvnenie rozhodnutia o jeho väzbe. Operatívne zložky polície a prokuratúra zrejme nasadila najťažšie kalibre pre spustenie tsunami, ktoré určite vo verejnej mienke vyvolala očakávaná bombastická správa o jeho väzbe.

Demokracia zostala ožiarená a slepá, po Kočnerovm zadržaní má Slovensko nového  satana

Protikočnerovské média a niektorí politici boli v nirváne a dodnes sa z tohto stavu nevedia vymaniť, sprevádzaní fanatizmom a neobjektívnosťou názorov a publikovaných informácii. Všetci mali zrazu čo potrebovali.

Kočnerov osud ako voodoo rituál slovenského bulváru

Mali svoju Woodoo bábiku, proti ktorej tými najplytkejšími spôsobmi inkvizície nasadzovali demagógiu v súdnej sieni, na tlačovkách, ale aj  v prezentácii rôznych správ, ktoré získali absolútne nelegálne.

Čo by Kočner urobil, pokiaľ by chcel ujsť?

Určite by neveril súdu, že ho možno nechá na slobode a možno ani nie. V prvok kroku by mu stačilo dostať sa kdekoľvek  5 metrov za tabuľu, ktorá vyznačuje štátne hranice. V Bratislave by to zvládol asi do 10 minút.

Mal podozrenie alebo skôr pri svojich kontaktoch aj reálnu informáciu o monitorovaní svojho pohybu a pravdepodobne počítal s tým, že niekoľko dní pred pojednávaním sa sledovanie zosilní, aby nemal nečakané nápady nabrať smer na západ. Z vlastnej skúsenosti viem, že počas mojej policajnej ochrany som sa potrebovala so súrnym poznatkom dostať  za Spišiakom, podarilo sa mi to bez toho, že by to moja ochranka, ktorá bola podozrivá z úniku informácii vedela.

Nechcem kreatívne rozvádzať ako by to mohol urobiť Kočner, keby chcel, ale keby chcel, tak  by ho mohli obklopiť miliónmi mravcov, utečie.

Kočner si nezvolil útek, prišiel na pojednávanie,  objednávka letu naznačuje, že plánoval dovolenku spôsobom, ktorý  obvyklým spôsobom.  Záznamy z Threemy ukázali, že režim na jachte mal každoročne naplánovaný od údržby počnúc až po turnusy svojich návštev, preto špekulácia o tom, že chcel uniknúť a k tomu ešte po pojednávaní ! je čistou konšpiráciou  s cenou hoaxu.

V médiách zavládla uhorková sezóna, ktorá je predzvesťou poklesu sledovanosti a finančných strát. Mienkotvorné médiá preto začali čitateľov kŕmiť  vyfabrikovanými konšpiračnými teóriami, ktoré s logickým správaním, zdravým úsudkom  a ani priebehom udalostí nemajú nič racionálne spoločné.

Osoba, ktorá sa ocitne v ohrození bezpečnosti alebo života, koná okamžite. To je moja skúsenosť. Nebude si útek demonštratívne plánovať a odkladať po nejakom pojednávaní, kde sa bude rozhodovať o jej väzbe.

Kto uverí dnes publikovaným informáciám, má problém  s racionálnym pohľadom na život.

Média nás ohlupujú propagandou, piata veľmoc verejnosti vnucuje lži

 

Súvisiace články

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info

Cookies