Vyšetroval som takéto veľmi citlivé a závažné prípady s politickým podtónom a preto viem, že akékoľvek vystúpenie politikov týkajúce sa trestných vecí a vyslovovanie nepodložených úvah a požiadaviek voči orgánom činným v trestnom konaní je neprimeraným zasahovaním do ich nezávislej činnosti.
Chápem, že politickí predstavitelia strany, ktorá nominovala na post riaditeľa SIS svojho kandidáta je teraz po jeho zadržaní, obvinení z korupcie a návrhu na vzatie do väzby v ťažkej pozícii a upadajúcu verejnú podporu zachraňujú na prvý pohľad sebavedomými vyhláseniami.
I keď tento prípad je jedným z tých najzávažnejších, tak z ostatného obdobia len zapadá do koloritu korupcie a zneužívania právomoci verejnými činiteľmi v najvyšších štátnych funkciách, pričom neexistuje žiadny dôvod, aby práve tento prípad mal byť „uprednostňovaný a privilegovaný“ pred inými v činnosti vyšetrujúcich orgánov, tak ako to požaduje predseda parlamentu B. Kolár, a M. minister Krajniak. Takéto požiadavky voči orgánom činným v trestnom konaní vnímam ako zjavný politický nátlak vysokých ústavných činiteľov, keďže za krátky čas vyšetrovania vôbec nemožno vyvodiť akékoľvek podozrenie, že by vo veci nekonali či zbytočne naťahovali čas.
A ohľadne nimi stále sa opakujúcej požiadavky, aby vyšetrujúce orgány urýchlene požiadali o zbavenie mlčanlivosti obvineného riaditeľa SIS ich môžem ubezpečiť, že obvinený má právo sa brániť i za použitia informácií, ktoré sú predmetom utajovaných skutočností, k čomu nemusí byť žiadnym orgánom špeciálne zbavený mlčanlivosti.
Rovnako sú absolútne nevhodné a nebezpečné verejné vyhlásenia predsedu parlamentu a ministra vlády, že tento kriminálny prípad môže byť prostriedkom „mocenského zápasu“, ktorého objektom je obvinený riaditeľ SIS a cieľom politická strana Sme rodina, čím značne spochybňujú dôveryhodnosť a zákonnosť postupu vyšetrovateľov a orgánov prokuratúry a popierajú svoje volebné heslo „padni komu padni“.