Tajomstvo Ferusovho rúška

Ľuboš Ferus je od roku 1998 dlhodobo označovaný termínom „boss nitrianskeho podsvetia“. Ako prvý ho  „bossom“ nazval Peter Tóth, v svojom texte  v súvislosti s jeho angažovanosťou v kauze Remiáš. Tóthova kniha ma inšpirovala, pozrieť sa na aktivity Ľuboša Ferusa z iného uhla pohľadu.

Exnovinár Peter Tóth o práci v tajnej službe nehovoril pravdu - SME

Dôveryhodný zdroj z prostredia SIS, dlhodobo pôsobiaci v polícii je presvedčený, že podstatne čestnejšie sa v tejto kauze zachoval Ferus.

V konečnom dôsledku, Peter Tóth sa o Róbertovi Remiášovi nevyjadroval veľmi lichotivo a hoci ho viac menej pohoršovala výroba glorioly Remiáša, nikdy pravdivo neopísal okolnosti sledovania a jeho vraždy.

 

K Ľubošovi Ferusovi sa však v knihe dostávame, cez sledovanie novinárov, nariadené podľa Tótha práve Norbertom Bödörom, ktorý sledovanie zabezpečoval údajne pre Mariána Kočnera.  Tu však treba zdôrazniť, že spis zo sledovania 27  novinárov nebol súčasťou spisu vraždy Jána Kuciaka a nemal nič spoločné s Mariánom Kočnerom .

Tóthova vízia spojenia Bödöra s Kočnerom vo veci vraždy ako dôvod jeho dlhodobého stíhania je skôr fikciou nakoľko v polícii všeobecne prevláda názor, že Bödöra ako aj jeho neštandardné aktivity sú spojené s Ľubošom Ferusom.Pri monitoringu informácií o Bödörovi a Ferusovi, ktorého aktivity mal podľa médií prevziať práve Norbert Bödör ma zaujala na webe fotografia Ferusa z pojednávania konaného vo veci vraždy Miroslava Sýkoru, v ktorej figuruje Ferus ako jeden z obvinených. Ferus totiž prišiel na pojednávanie s netradičným rúškom na ktorom svietil dátum 12.1.1998.

Odkaz na rúšku?

Na 13. 1. 1998 mal totiž Ľuboš Ferus  zvolanú tlačovú konferenciu, na ktorej chcel, po podaní trestného oznámenia na inšpekcii ministra, informovať verejnosť o tom ako funguje organizovaná trestná činnosť v  policajných zložkách.  Avšak deň pred tlačovkou dňa 12. 1. 1998 bol obvinený pre útok na verejného činiteľa a trestnú činnosť spojenú s kauzou Cukrovar, pre ktorú bol zároveň vzatý následne do väzby.

Napriek väzbe nepoučiteľný Ferus v roku 2009 sa opätovne obrátil na Inšpekciu ministra vnútra SR  a osobne podal trestné oznámenie na operatívneho pracovníka vtedajšieho Úradu boja proti korupcii Milana Mihálika za vydieranie a zneužívanie právomoci verejného činiteľa.

Milan Mihálik, je jedným zo zadržaných  pri policajnej akcii „Očistec“. Paradoxne bol zadržaný pre totožnú trestnú činnosť, ktorú popisoval už v roku 1998 v podnete Ferus.

Ani ďalšími podnetmi, podávanými Ferusom pre rôzne vykonštruované obvinenia a vydieranie sa nikto nezaoberal. Zvrat nastal po vypočutí Ferusa k trestnej činnosti policajných funkcionárom Milanovi Mihálikovi a Máriovi  Šrankovi.

Reakciou na  podnety bolo jeho obvinenie vo veci vraždy Miroslava Sýkoru a Petra Čongrádyho. V súvislosti s obvineniami vo vraždách oboch pánov Ferus pre média uvádza, že s Miroslavom Sýkorom bol kamarát a s Petrom Čongrádym sa nepoznal.

Z neoverených zdrojov

Od ľudí blízkych Ferusovi sa nám podarilo zistiť, že Ľuboš Ferus mal upozorniť  Norberta Bödöra, aby  sa nevracal na Slovensko, varovanie zdôvodňujú ako vrátenie služby  z minulosti. Bödör mal v minulosti upozorniť Ferusa, že polícia pripravuje jeho vzatie do väzby.

Túto informáciu čiastočne spochybňujú policajti, ktorí sú presvedčení, že väzby Ferusa boli viac ako účelové, s jediným cieľom zmocniť sa jeho majetku. Ten údajne skončil u Bödörovcov.

Ferus sa na položené otázky súvisiace s Bödörom nevyjadruje, podobne vraj ignoruje ponuky vypovedať  proti Bödörovi.

 

Za netradičným rúškom, respektíve dátumom sa skrýva nateraz síce veľa otáznikov, ale jedno je isté výpoveď Ľuboša Ferusa, by mohla vniesť podstatne viac svetla  do kauzy Očistec …

Súvisiace články

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info

Cookies