Matovičova prezentácia v zahraničí je čistá hanba

Ten pocit, keď sa za niekoho tak hanbíte, až vám naskakujú zimomriavky… Krútite hlavou a zúfalo si hovoríte – prečo? Prečo práve my, Slováci?

Schválne si pozrite Igora Matoviča, ako po slovensky rozpráva francúzskemu prezidentovi Emanuelovi Macronovi svoju infantilnú báchorku, ako ho strihala dcéra detskými nožničkami… A do toho sa chechce ako násťročná pubertiačka.

Pripomína to scénu z filmu Slunce, seno, možno si spomeniete, ako Helena Růžičková s partiou buranov niečo nakupovala v Nemecku a oznamovala predavačovi, že – „My nejsme žádní podvodníci! Unterwasrmani! My jsme poctiví jezeďáci z Hoštic!“

Ten nemecký predavač sa na ňu pozeral takým istým pohľadom ako Macron na Matoviča.

Francúzsky prezident tam pri Matovičovi neveriacky stál, držal nad tým strapatým čudom zo Slovenska dáždnik a hovoril si v hlave, že už zažil rôznych domorodých náčelníkov z Afriky, ale takéto niečo stupídne ešte nezažil nikdy.

Vypovedám “poslušnosť ” súčasnej vláde

Škoda, že Igor nedal aj príhodu, ako sa minule zle utrel na záchode a ako ho to tam celý deň svrbelo — hej, Igor, to by Emanuel určite išiel do kolien. Ja len, že to by malo zhruba takú istú úroveň ako jeho trápna storka o novom účese.

A ešte samozrejme na sociálnej sieti nezabudol premiér vynadať všetkým, čo krútia hlavou nad jeho primitivizmom – všetko sú to múdrosráči. Ako inak, Šááák Emanuel je kámo. Takto chápe medzinárodnú politiku trdlo z Trnavy.

Každý, kto aspoň pričuchol k diplomacii, vie, že Matovič týmto neuveriteľne strápňuje Slovenskú republiku. Toto môže žvatlať pri poháriku dakde v putiku s Majským, keď dohadujú kšeft, ale nie s francúzskym prezidentom – on nie je jeho opitý kamarát, ale svetový štátnik.

A Matovič má obhajovať naše národné záujmy, nie ako dvorný šašo obveselovať „Emanuela“ hlúpučkými príhodami o Klárikiných nožničkách na bábiky, za ktoré by sa hanbil aj priemerný siedmak na ZŠ-ke.

Lipšic pri vypočúvaní kandidátov použil ako barličku na obhajobu svojej počestnosti výroky Zsuzsovej pred súdom …

Súvisiace články

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info

Cookies