Univerzitný profesor, virológ Matteo Bassetti: „Je nevyhnutné zabrániť šíreniu strachu a teroristických správ.“

Mnohí sa ma v správach pýtajú ako je na tom Taliansko. Keďže ja rád odpovedám a nie som ministerstvo zdravotníctva, ktoré tam má zamestnancov platení z vašich daní na robenie si kávy alebo hojdania sa na stoličke, tak vám opäť s radosťou odpovedám.

Lepšie povedané, neodpovedám ja, ale univerzitný profesor virológ Matteo Bassetti priamo z Talianska. Ten istý profesor, ktorého video som preložil ešte v marci a zdieľali ho skoro všetky médiá a portáli na Slovensku, ktorým ešte dodnes krízový štát straší, ako keby zaspal dobu.

„Práve som s mojimi spolupracovníkmi dokončil prehliadku hospitalizovaných pacientov s Covidom na oddelení infekčných chorôb. Počet hospitalizácií rastie, ale zároveň rastie aj prepúšťanie.

V porovnaní s dňami minulej jari sme svedkami v priemere kratšej hospitalizácií, mierne nižšieho priemerného veku (dnes 67 rokov), choroba je menej riziková a prakticky úmrtnosť je nulová.“
Máme aj závažnejšie prípady, ale tých je pomerne málo. Máme lieky, vieme ako a kedy ich máme použiť a sme si istejší v tom, čo robíme.

Pre tento dôvod je nevyhnutné zabrániť šíreniu strachu a teroristických správ. Situáciu musíme neustále pozorne sledovať, ale uisťujem vás, že je veľmi odlišná od marca a apríla. Kompletne odlišná.
Ubezpečujeme Talianov, že covid je dnes vo väčšine prípadov zvládnuteľnejšie a liečiteľnejšie ochorenie. Robíme maximum“.


V statuse spomenul nosenie rúška, umývanie si rúk a očkovanie na chrípku, ktoré nie je v Taliansku povinné.

Pošlite to tým konšpirátorom alias „teroristom“ v krízovom štábe, ktorí sa na tlačovkách radi oháňajú aprílovou situáciou v Talianskom Bergame, v máji predpovedali Slovensku státisícové úmrtia a včera si vycucali z prsta 200 tisíc nakazených.

Súvisiace články

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info

Cookies