Zajtra idú do ulíc študenti – vláda ich zradila!

Vysokoškolskí študenti boli surovo oklamaní. V roku 2018 ich zneužili na Majdan, zneužili ich na pád vlády Roberta Fica a dnes im chcú zobrať slobodu. Zajtra idú do ulíc. A ja im držím palce.

Je to prvýkrát od roku 1989, čo sa vláda chystá zobrať univerzitám akademické slobody. Po tom, čo spolitizovali políciu a verejnú správu, na rade je školstvo. Fašistický valec.

Vyše desať rokov som pôsobil ako učiteľ na vysokej škole. Viem, aké je dôležité oddeľovať vedu od politiky. Viem, aké významné sú akademické slobody. Nikto tu nechce matovičovskú normalizáciu.

Chcel by som poprosiť všetkých svojich bývalých študentov, ako aj všetkých priateľov na sociálnej sieti – poďte zajtra, 16. novembra do ulíc. Povedzte NIE TOTALITE – Gröhlingovej totalite!

Protest, ktorý zvoláva moja alma mater Univerzita Komenského, začína o 13.00 na Šafárikovom námestí. Keby som nebol v karanténe, išiel by som študentov podporiť.

Nie ako politik, ale ako vedec. Na mnohé politické otázky môžeme mať rôzne názory, ale na jednom sa musíme zhodnúť, a to je boj za slobodu! Slovenské školstvo je vo vážnom ohrození – zbavujú ho prostriedkov na prežitie, zbavujú ho autonómie, zbavujú ho budúcnosti.

Hegerova vláda si chce z vysokých škôl urobiť svoje slúžky, ktoré budú šíriť jej propagandu a politicky útočiť na opozíciu. Zbavia ich majetku a budú ich vydierať. Zbavia ich slobody a budú ich riadiť.

Aká to irónia – tí, čo sa najviac oháňajú slobodou a demokraciou dnes vytvárajú novú totalitu. Tí, čo plačú dojatím pri spomienke na November 89, idú brať vysokoškolským študentom ich základné práva. Perfektné. Ani Milouš Jakeš by to lepšie nevymyslel.

Toto je slovenský liberalizmus. Toto je slovenská pravica. Toto je Gröhling, toto je Sulík, toto je Matovič. Vysmievajú sa študentom, ktorí ich vyniesli k moci. A ako výraz srdečnej vďaky za pomoc v roku 2018 im veselo likvidujú vysoké školstvo. Kúzelné.

Pamätáte, ako to tu hrali na Slušné Slovensko? Ako mladým sľubovali hory-doly? Pavián Stanke tam vrieskal o slobode a spravodlivosti – a bum, toto je výsledok.

Zobrali slobodu úplne všetkým a nakoniec ju idú brať aj vysokým školám. A spravodlivosť doručili až tak, že zabili Milana Lučanského, v prípade Kuciak oslobodili Kočnera, prepustili Bašternáka a odpočúvajú opozíciu. Tlieskam!

Hyenisticky zneužili smrť Jána Kuciaka a zorganizovali podvod tisícročia. Použili tam tých neskúsených mladých ľudí na námestiach ako handričky, utreli si s nimi boty a teraz ich bez milosti odhodili do koša.

Samozrejme, najvernejším sa sladko odmenili. Šeliga dostal teplý poslanecký flek. Tento afektovaný mudrlant na vás vypadne trikrát týždenne z každej televíznej debaty, aj keď jeho strana má 2 percentá. A 2 členov… Tučná odmena od amerických kamarátov.

A pamätáte na Karolínu Farskú, stredoškolskú študentku, ktorá rozbila prasiatko a zorganizovala tu „farebnú revolúciu“? Viete, kde je dnes? Pár mesiacov po Majdane odfičala do Washingtonu, kde pôsobí na Hudsonovom inštitúte. Uncle Sam ďakuje…

Majdan vyniesol do Prezidentského paláca aj Čaputovú. A kde je teraz, keď sa môže zastať študentov? Kde je teraz, keď môže zabojovať za vysoké školy a ich slobodu? Ona radšej bude kydať na opozičného lídra Roberta Fica – lebo nič iné nedokáže.

Dnes veci zašli tak ďaleko, že sa vysokých škôl musela zastať aj generálna prokuratúra. Veľmi symbolické – to, čo ide spáchať vláda, je politický zločin. Kriminálny akt. Znásilnenie. Lúpež.

Je čas ísť do ulíc. Šestnásteho novembra o 13.00 na Šafku. A sedemnásteho novembra o 13.00 pred parlamentom.

Slovensko sa dvíha. Všetky segmenty spoločnosti – odbory, seniori, lesníci, zdravotníci, samosprávy, učitelia, študenti. Všetci už majú plné zuby vlády, všetkých spája volanie: My chceme slobodu!

 

Súvisiace články

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info

Cookies