Deň boja za slobodu a demokraciu má práve teraz opäť veľký význam

Práve v deň boja za slobodu a demokraciu je veľmi dôležité opäť vyjsť do ulíc proti tým, ktorí význam slov „sloboda“ a „demokracia“ úplne zohyzdili. Síce sa týmito slovami neustále oháňajú, vôbec nič pre nich neznamenajú.

Referendum, ktoré podpísalo viac ako 600 000 ľudí prezidentka zarezala. Vláda síce sľubovala zmeny v Ústave, no všetko ostalo v rovine sľubov. Napriek tomu nelenila a zmenila volebný zákon, ktorý umožní obmedzovať právo voliť z dôvodu údajnej ochrany verejného zdravia.

No a to na akej úrovni máme slobodu, sme mohli vidieť v Lidli v Piešťanoch, kde si hŕstka ľudí chcela nakúpiť potraviny bez rúška.

Klamár Matovič ukazuje Slovenku dlhý nos

A bude ešte horšie. Vláda už avizovala sprísnenie kritérií a vyhráža sa, že do práce sa bude chodiť len v režime OTP. Navyše hrozia ďalšie obmedzenia pre nezaočkovaných. A to všetko sprevádzajú dehumanizačné označenia a výzvy zo strany médií a tiež niektorých predstaviteľov vlády.

Preto vás všetkých vyzývam, poďme do ulíc! Stretneme sa v Bratislave 17. novembra o 16:00 hodine pred Národnou radou SR. Vláde vyšleme jasný signál, že si po hlave skákať nenecháme. Spolu túto koronatotalitu zastavíme. A to ešte skôr, než minister obrany Jaroslav Naď stihne na lešti vyvinúť technológiu moderných koncentračných táborov. Kto za slobodu nebojuje, nie je jej hoden!

To Slovensko naše dosiaľ tvrdo spalo…

 

Súvisiace články

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info

Cookies