Kúpený americký mopslík – sudca Klemanič odmietol vykonať dokazovanie a pripustiť dôkazy

Monster proces v réžii sudcu JUDr. Klemaniča alebo spochybniť nespochybniteľné

So zvrátenými politickými procesmi väčšina občanov Slovenskej republiky sa v minulosti stretla zvyčajne prostredníctvom odbornej literatúry, prípadne dokumentárnych filmov vyrobených po roku 1989. Pravdepodobne nikto z nás si nepredstavoval, že v priamom prenose zažije proces, aký nám súdna moc viac ako rok, predvádza v priamom prenose.

Kto sledoval proces od začiatku, musel pochopiť, že tento spor nie je o zákonnosti, ani dodržiavaní základných práv, ale estrádou pre širokú verejnosť.

Aká je odmena sudcu, ktorý odsúdi Ruska a Kočnera za falšovanie zmeniek, hoci vie, že boli od roku 2001 do roku 2016 v podsúvahe účtovníctva firmy Inkasný servis a od roku 2016 v podsúvahe firmy Správa a inkaso zmeniek?

Toto súdne konanie však má atribúty, poľovačky na čarodejnice a sudca Klemanič aj keď sa nevyjadruje, z jeho konania je od samého začiatku zrejmé, že o zistenie skutočného stavu nemá záujem, a vydanie spravodlivého rozsudku evidentne nemá v pláne.

Od začiatku konania pán predseda senátu spor prezentuje ako markízacke zmenky a v tejto dikcii vypočúval svedkyne. Totiž otázky k účtovníctvu Markízy boli kladené tak, ako by vystaviteľom nebola fyzická osoba Pavol Rusko, ale televízia Markíza, napriek tomu, že spoločnosť Markíza Slovakia bola iba avalom, čiže ručiteľom.

Občan nemusí byť expert na zmenkové právo, ale vie, že je rozdiel v prípade, že pokiaľ si berie pôžičku, alebo za pôžičku niekomu ručí …

Vystaviteľ Pavol Rusko ako fyzická osoba nemal povinnosť uviesť zmenky nikde. Markíza ako ručiteľ nemala povinnosť zaviesť do účtovníctva, tá jej vznikla dňom zročnosti zmeniek keď Pavol Rusko nemal finančné prostriedky na úhradu.

Marián Kočner a Štefan Agh založili firmu Inkasný servis a.s, do ktorej v roku 2001 vložili zmenky. Firma, ktorá robila účtovníctvo Kočnera zmenky v súlade so zákonom evidovala v podsúvahovej časti.  V roku 2015 začali ataky a vydieranie Mariána Kočnera, a tak sa rozhodol zmenky preniesť na firmu Inkaso pohľadávok a zmeniek.

Sudca Klemanič vypočul všetkých zamestnancov, ktorí zo svojej pozície nemuseli a nemali vedomosť o zmenkách, paradoxne svedkov obhajoby odmietol pripustiť do konania, pretože budú svedčiť v prospech obhajoby.

Bublina praskla, Kočner nikdy nemal byť vzatý za falšovanie zmeniek do väzby

Svedkov, ktorých pripustil prokurátor Šanta s právnym zástupcom Markízy zastrašoval trestným konaním, respektíve sa im vyhrážal.

Sudca Klemanič umožnil prokurátorovi Šantovi porušiť v priamom prenose obžalobnú zásadu. Takémuto konaniu sa v právnom štáte hovorí marenie práv obžalovaného a práva na spravodlivý proces.

Predseda senátu intenzívne maril dokazovanie zamietaním otázok obžalovaných svedkom a nepripustil,  do konania navrhnutých svedkov obhajoby.

Znalecké dokazovanie bolo doslova fraškou z hlúpej komédie.

Je tu však oveľa závažnejšia vec, ktorú mal predseda senátu urýchlene riešiť,  keď sa na pojednávaní pri výsluchu znalkyne prevalilo, že zmenky boli v podsúvahovej časti účtovníctva a znalkyňa namietala, že v rozpore so zákonom neboli evidované v rokoch 2016 – 2017. Mimochodom, v tom čase boli zmenky už podané na súde.

Pán predseda senátu mal v tom momente okamžite zabezpečiť zástupcu organizácie, ktorá realizuje v Kočnerových firmách účtovníctvo a promptne vzniknutú situáciu riešiť.

Problém s prípravou procesu mali aktéri od samého začiatku. Vedeli totiž o listinách, ktoré preukazovali, nielen to, že zmenky boli skutočne vyrobené v roku 2000, ale nevedeli sa k nim dopracovať ani zastrašovaním Ruska, ani po vzatím Mariána Kočnera do väzby.

Zmenky neboli sfalšované,  JUDr. Daniel Lipšic a prokurátor JUDr. Šanta oklamali celé Slovensko

Želaný efekt neprinieslo ani obvinenie JUDr. Štefana Agha, od ktorého  sa pokúšal najskôr získať relevantné listiny pre potreby obžaloby Peter Tóth a ani vyčlenenie na samostatné konanie.  Štefana Agha vyčlenili na samostatné konanie, nakoľko predpokladali, že disponuje listinami, evidovanými na SIS, samozrejme spoľahnúc sa na skutočnosť, že je viazaný mlčanlivosťou.

Pôsobenie CME, kdekoľvek v Európe je poznačené svinstvami, podvodmi a korupciou. Podľa informácií získaných zo prostredia SIS, za spravodlivý rozsudok len na úplatkoch Američania zaplatili sumu viac ako 10 miliónov.

CME na Slovensko priniesla organizovaný zločin a korupciu závratných rozmerov

 

Súvisiace články

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info

Cookies